تیتر امروز

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس
گزارش اختصاصی دیدار از در مراسم گرامیداشت شهدای فتح خرمشهر

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس

رئیس پیشین کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: «فرهنگ سوم خرداد را الگوی خود و فضای رقابتی منصفانه را ایجاد و فرهنگ گفت‌وگو را نهادینه کنیم.
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست خبر داد

وضعیت «پیروز» پایدار نیست

غلامرضا ابدالی، مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست می‌گوید که خبر مرخص شدن «پیروز» از بیمارستان حقیقت ندارد و توله یوز ایرانی هنوز به وضعیت پایداری نرسیده است.

کد خبر: ۱۴۵۷۶۵
۲۰:۲۹ - ۰۶ اسفند ۱۴۰۱

وضعیت «پیروز» پایدار نیست

دیدارنیوز: مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست ضمن تکذیب خبر مرخص شدن «پیروز» از بیمارستان گفت: پیروز هنوز به وضعیت پایداری نرسیده و باید آمادگی هر مسئله‌ای را داشته باشیم.

غلامرضا ابدالی در گفتگو با ایسنا، ضمن تکذیب خبر مرخص شدن «پیروز» - توله یوز ایرانی متولد شده در اسارت - به علت نارسایی کلیوی اظهار کرد: پیروز هنوز در بیمارستان است و وضعیتش تاکنون به ثبات نرسیده است به طوری‌که هنوز نمی‌توانیم بگوییم خطر رفع شده است.

وی درباره بیماری «پیروز» گفت: پیروز دچار نارسایی کلیوی است. نارسایی کلیوی از ابتدا هم همراه او بوده است چراکه در شرایط نرمال به دنیا نیامد، سزارین شد و شیر مادر را هم تغذیه نکرده است. بدین جهت بسیاری از پارامتر‌هایی که یک توله سالم باید داشته باشد را نداشته است. اکنون هم به علت این بیماری دچار ضعف شده است. در برخی موارد این ضعف شدت پیدا می‌کند و طبیعتا با این وضعیت وقتی کلیه کار نکند بعضی پارامتر‌ها مانند عوره و کراتین او بالا رفته و خون تصفیه نمی‌شود.

ابدالی تاکید کرد: سازمان حفاظت محیط زیست از هیچ تلاشی برای پیروز فروگذار نکرده است. همه در تلاش هستیم تا کلیه پیروز به حالت نرمال بازگردد.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست درباره احتمال بهبود «پیروز» توضیح داد: پیروز هنوز وضعیت پایداری ندارد و نمی‌توان نظر قطعی داد. هر موجود زنده‌ای تا وقتی زنده است باید برای بقای آن تلاش کرد ما برای بهبود پیروز هم تلاش می‌کنیم.

وی در پاسخ به این که آیا احتمال دارد برای «پیروز» اتفاق ناگواری رخ دهد گفت: هیچ چیزی غیر محتمل نیست. ما امید به بهبود پیروز داریم، اما باید آماده هر مشکل و مسئله‌ای باشیم.

ابدالی در پایان درباره اخبار منتشر شده درباره وضعیت «پیروز» تصریح کرد: خواهشمندیم مردم به شایعات توجه نکنند. اخبار واقعی را از مراجع اصلی، رسانه‌های معتبر دنبال کنند. اکنون بازار شایعه داغ شده و این کار را برای ما هم سخت می‌کند چراکه باید وقت بسیاری را برای تایید یا تکذیب اخبار بگذاریم. ما با جدیت در حال مداوای پیروز هستیم و امیدواریم این مرحله را هم به خوبی سپری کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی