تیتر امروز

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت
دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت

مهدی رحمتی، دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه، در استودیو دیدار حاضر شد و به پرسش‌های ما پاسخ گفت. چکیده متنی و ویدئو کامل این گفتگو را بخوانید، ببینید و بشنوید.
لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.

قدردانی ترکیه از اقدامات و کمک‌های هلال‌احمر ایران

رئیس جمعیت هلال‌احمر ترکیه از کمک‌ها و خدمات امدادگران ایرانی در مناطق زلزله‌زده ترکیه قدردانی کرد و گفت: کمک‌های دولت و هلال‌احمر ایران به زلزله‌زدگان ترکیه را هیچوقت فراموش نخواهیم کرد.

کد خبر: ۱۴۵۲۴۲
۲۱:۰۷ - ۲۵ بهمن ۱۴۰۱

قدردانی ترکیه از اقدامات و کمک‌های هلال‌احمر ایران

دیدارنیوز: کرم کینیک در دیدار با رئیس جمعیت هلال‌احمر کشورمان در مناطق زلزله‌زده ترکیه گفت: از کمک‌های خیلی سریع هلال‌احمر ایران که جزو اولین کشور‌های حاضر در مناطق زلزله‌زده ترکیه بود، قدردانی می‌کنم. ایران و ترکیه از نزدیکترین کشور‌ها و همسایه‌ها و جمعیت‌های هلال‌احمر ایران و ترکیه نیز هر دو عضو نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر هستند. هر زمان که مردم دو کشور، تحت فشار باشند، ما با یک تلفن و در کمترین زمان به کمک هم می‌آییم.

وی با تاکید بر اینکه هلال‌احمر ایران از قویترین و برترین جمعیت‌های ملی عضو فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر است، افزود: سرعت عمل هلال‌احمر ایران در امدادرسانی به زلزله‌زدگان ترکیه بسیار بالا بود و این جمعیت در کشف پیکر‌های جانباختگان و نیز نجات افراد محبوس در زیرآوار بسیار موفق عمل کرد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ترکیه با بیان اینکه هلال‌احمر ایران، کمک‌های خیلی خوبی برای مناطق زلزله‌زده ترکیه ارسال کرده است، افزود: ما هر زمان و هرلحظه که مشکلی داشتیم، ایران را در کنار خود احساس کرده‌ایم. نیرو‌های امدادی و درمانی ایران در زلزله اخیر ترکیه جزو اولین تیم‌های خدمات رسان بودند و ما و مردم ترکیه، قدردان این خدمات و زحمات هستیم.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، کینیک با تاکید بر اینکه ترکیه، کمک‌ها و حمایت‌های دولت و هلال‌احمر ایران در این شرایط سخت را هیچوقت فراموش نمی‌کند، افزود: با وجود اینکه شما درگیر زلزله خوی هستید با این حال، کمک‌های زیادی به مردم زلزله‌زده ترکیه داشتید و ما از اینکه برادرانی، چون شما داریم، شکرگزار خداوند و دعاگوی مردم ایران هستیم.

پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌احمر کشورمان نیز در این دیدار با ابراز تاسف از وقوع زلزله مهیب ترکیه و جانباختن شمار زیادی از شهروندان ترکیه‌ای گفت: با وجودی که ترکیه در مدیریت این بحران خیلی خوب عمل کرده، ایران از روز اول برای کمک به مردم ترکیه اعلام آمادگی کرد. از طرف رئیس جمهور و ملت ایران به ملت و دولت ترکیه تسلیت می‌گویم. تا زمانی که ترکیه نیاز داشته باشد، در کنار مردم زلزله‌زده این کشور خواهیم ماند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی