تیتر امروز

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت
دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت

مهدی رحمتی، دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه، در استودیو دیدار حاضر شد و به پرسش‌های ما پاسخ گفت. چکیده متنی و ویدئو کامل این گفتگو را بخوانید، ببینید و بشنوید.
لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.
استاندار آذربایجان غربی خبر داد

کمک بلاعوض ۱۰۵ میلیونی به زلزله‌زدگان خوی

استاندار آذربایجان غربی از تخصیص ۱۰۰ درصدی کمک بلاعوض ۱۰۵ میلیون تومانی دولت به مناطق زلزله زده آذربایجان غربی خبر داد.

کد خبر: ۱۴۵۲۰۹
۱۲:۴۳ - ۲۵ بهمن ۱۴۰۱

کمک بلاعوض ۱۰۵ میلیونی به زلزله‌زدگان خوی

دیدارنیوز: محمدصادق معتمدیان در نخستین رویداد مدیریت بحران «ایران قوی ۱۴۰۱» با ارائه گزارشی از مدیریت بحران در استان آذربایجان غربی گفت: در تشریح آنچه که در زلزله‌های چهار ماه اخیر در خوی انجام شده است باید به نخستین زلزله در ۱۳ مهر ماه به قدرت ۵.۴ ریشتر اشاره کنم که ۱۱۰ واحد را تخریب و ۴۳۰۰ واحد را نیازمند تعمیر در سطح شهرستان کرد.

وی افزود: ۲۸ دیماه در غرب شهرستان نیز زلزله دیگری به قدرت ۵.۴ ریشتر و هشتم بهمن ماه نیز زلزله دیگری به قدرت ۵.۹ ریشتر در این منطقه به وقوع پیوست. این در حالیست که در مدت چهار ماه گذشته ۵۰۰ پس لرزه نیز در این محدوده رخ داده است.

معتمدیان ادامه داد: حضور به موقع مسئولین مدیریت بحران در شهرستان و اجرای وظایف دستگاه‌ها ظرف چهار ماه گذشته از ویژگی‌های بارزی بود که در مدیریت بحران کمک بسزایی را انجام داد. خدمات خوبی با همکاری همه دستگاه‌ها ارائه شد و در زلزله هشتم بهمن ماه در کمتر از ۲۴ ساعت موضوع اسکان زلزله زدگان اجرایی شد.

وی افزود: ۱۱۰ کمپ با ظرفیت ۱۳۰ هزار نفر در کمتر از چند روز برقرار شد و در حقیقت شهر موقتی در کمتر از چند روز در خوی شکل گرفت. همچنین ۱۲۰ هزار بسته غذایی ۷۲ ساعته در سطح شهرستان توزیع شد.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: با عنایت دولت در کمتر از یک هفته کمک‌های دولتی به زلزله زدگان داده شد و با توجه به اینکه در خوی ۵۲ درصد مقاوم سازی از پیش صورت گرفته بود، همین موضوع آمار کشته شدگان زلزله اخیر را کاهش داد.

معتمدیان با بیان اینکه در زلزله اخیر بیش از ۱۰۵ میلیون تومان کمک بلاعوض دولت به صورت ۱۰۰ درصدی تخصیص داده شده است، تاکید کرد: از روز ششم پس از وقوع زلزله بحث آواربرداری آغاز شد و در برنامه‌ای حداکثر شش ماهه موضوع آواربرداری کامل در دستور کار قرار گرفته است و خوشبختانه در حال حاضر کار به سرعت در حال پیشرفت است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی