تیتر امروز

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است
قسمت دوم گفت‌وگوی فیض‌الله عرب‌سرخی در برنامه پنجم رکن سه

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است

فیض‌الله عرب‌سرخی در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدار در برنامه رکن سه، به موضوعاتی چون سکولاریسم، ملی‌گرایی و نحوه شرکت در انتخابات پرداخته است.
عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎
افاضات اضافه

عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎

شاید در میان خواص هم کمتر کسی به اندازه عوام‌الملک تعهد و مسئولیت‌پذیری داشته باشد که در تعطیلات نوروز نیز لحظه‌ای از رصد امور و نقد عملکرد مقامات دست برنداشته است. این هم تحفه نوروزی عوام...
بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...

اعتراض کانون کارگردانان سینمای ایران به سخنان توهین‌آمیز «طالبی» درباره زنان

پس از اظهارات توهین‌آمیز ابوالقاسم طالبی درخصوص زنان، کانون کارگردانان سینمای ایران با انتشار بیانیه‌ای به این سخنان اعتراض کرد اما پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی درباره این اظهارات طالبی گفته "در فضایی که به مقدس‌ترین مقدسات ما در طول ماه‌های گذشته توهین شده و فتنه‌ای که پشت سر گذاشته‌ایم، طبیعی است که واکنش‌ها و عکس‌العمل‌هایی صورت بگیرد!"

کد خبر: ۱۴۴۸۷۴
۱۸:۲۸ - ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

اعتراض کانون کارگردانان سینمای ایران به سخنان توهین‌آمیز «طالبی» درباره زنان

دیدارنیوز: کانون کارگردانان سینمای ایران به سخنان توهین‌آمیز ابوالقاسم طالبی درباره زنان اعتراض کرد.

کانون کارگردانان سینمای ایران با انتشار بیانیه‌ای، سخنان اخیر ابوالقاسم طالبی دربارۀ «حق زنان و دختران شریف سینما که الهام‌بخش جهانیان بوده و هستند» را «سخیف و به دور از ادب و اخلاق» توصیف و اعلام کرد که «استوار در کنار آنان با هر عقیده و تفکری ایستاده است».

در ادامه این بیانیه آمده است: «ما بر این باوریم که چنانچه ذره‌ای اعتقاد والتزام به باور‌های دینی و اخلاقی نزد مدیران و تصمیم گیرندگان صداوسیما باقی مانده باشد، هرچه زودتر می‌بایست بابت این‌توهین و هتک حرمت از بانوان سینمای ایران به نحو شایسته و مقتضی عذرخواهی شده و به جهت جلوگیری از تکرار اینگونه موارد که در برنامه ضد سینمایی "هفت" مسبوق به سابقه بوده و از زبان مهمان‌ها و گاه مجریان این برنامه درباره اهالی سینما اظهار شده و می‌شود، نسبت به تعطیلی این مضحکه تصمیم عاجل اتخاذ شود.»

واکنش رئیس سازمان صداوسیما به سخنان توهین‌آمیز ابوالقاسم طالبی

پیمان جبلی، رئیس سازمان صدا و سیما در جریان گفتگو با خبرگزاری مهر، در پاسخ به پرسشی درباره سخنان توهین‌آمیز ابولقاسم طالبی درباره زنان سینماگر، با اشاره به حمایت برخی چهره‌ها و هنرمندان از اعتراضات اخیر و «غلط» خواندن موضع‌گیری آن‌ها گفت: «واکنش‌ها به این رفتارها، عکس‌العمل‌ها و کنش‌ها طبیعتاً متفاوت بوده است و آنچه که توسط مهمان و کارشناس برنامه‌ها مطرح می‌شود، طبیعتاً موضع و نظر خودشان است.»

او افزود: «آنچه که باید به آن توجه کرد این است که در فضایی که به مقدس‌ترین مقدسات ما در طول ماه‌های گذشته توهین شده و فتنه‌ای که پشت سر گذاشته‌ایم، طبیعی است که واکنش‌ها و عکس‌العمل‌هایی صورت بگیرد که البته بعضی از این نظرات با ادبیات بهتری می‌توانست بیان شود. شاید با ادبیات مناسبی بیان نشد، اما واکنشی به آن رفتار‌ها و اظهارنظر‌هایی است که در طول این چند ماه بیان شده بود.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی