تیتر امروز

جواد امام: تفکر مصباح، انتقام خود را از امام و جمهوریت گرفت
دبیرکل مجمع ایثارگران در یازدهمین برنامه رکن سه (قسمت اول)

جواد امام: تفکر مصباح، انتقام خود را از امام و جمهوریت گرفت

جواد امام دبیرکل حزب مجمع ایثارگران مهمان دیدارنیوز و یازدهمین برنامه رکن سه بود. این فعال اصلاح‌طلب در قسمت اول این گفت‌وگو به جایگاه احزاب و جمهوریت در نظام و نقشی که اقتدارگرایان در قهر مردم...
تاریخ به روایت موتلفه اسلامی
برنامه هفدهم تنگنا در گفت‌و‌گو با اسدالله بادامچیان (قسمت اول)

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی

در نخستین بخش از برنامه تنگنا در گفت‌وگو با دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، روایتی از آغاز به کار این حزب در دهه ۱۳۴۰ را از زبان اسدالله بادامچیان خواهید شنید که پر از جزئیات جالب و مهم است.
ضرغامی مدعی شد

برنامه‌ریزی دشمن برای گردشگری ایران!

در شرایطی که در ماه‌های اخیر و پس از درگذشت ناگهانی مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد تهران، مشکلات و ناآرامی‌های زیادی به ویژه در خیابان‌ها به وجود آمد، اینترنت توسط دولت سیزدهم قطع و وصل شد و فیلترینگ گسترده مردم را با دردسرهای بزرگی مواجه کرد که حتی صنعت گردشگری را هم با مشکلات متعدد درگیر کرد، عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری که این روزها به دلیل اظهاراتش تحت فشار نمایندگان مجلس قرار دارد، مدعی شده که دشمن برنامه‌ریزی داشت که گردشگری ایران پا نگیرد!

کد خبر: ۱۴۴۸۶۹
۱۷:۲۴ - ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

برنامه‌ریزی دشمن برای گردشگری ایران!

دیدارنیوز: عزت‌الله ضرغامی گفت: ایران‌هراسی یکی از شیوه‌های دشمن است. از قدیم نیز این بوده و از سال‌ها پیش برنامه‌ریزی‌هایی وجود داشته که گردشگری پا نگیرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی در جمع خبرنگاران درحالی که فقط به پرسش‌های رسانه‌های تصویری جواب داد، درباره ایران‌هراسی گفت: ایران‌هراسی یکی از شیوه‌های دشمنان با ظرفیت‌های گردشگری ایران بوده است. از قدیم نیز این بوده و از سال‌ها پیش برنامه‌ریزی‌هایی وجود داشته که گردشگری پا نگیرد، این موضوع را دستگاه‌های اطلاعاتی نیز اعلام کرده‌اند.

ضرغامی اظهار کرد: ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران به گونه‌ای است که اگر حداقل‌ها برای آن فراهم شود می‌تواند یکی از مهمترین قطب‌های گردشگری در جهان باشد. ما باید در داخل با همفکری و برداشتن موانع و معرفی صحیح ظرفیت‌های ایران عزیز به مقابله با ایران‌هراسی بپردازیم.

او ادامه داد: گردشگری بخش عظیمی از ظرفیت‌ها بین کشور‌های اسلامی است، اما به دلایل مختلف این ظرفیت عظیم مورد توجه قرار نگرفته است. با توجه به این‌که توسعه گردشگری امروز رکن مهمی در حوزه توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است، کشور‌های اسلامی باید نقش مهمی را ایفا کنند، تلاش کنند و این عقب ماندگی تاریخی را جبران کنند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: ایران اسلامی بسیار زیباتر از آن است که برای مردم دنیا تشریح شده است. ایران کشوری امن، زیبا با ظرفیت‌های گسترده و چهارفصل است که جزو چند کشور اول دنیاست و در حوزه‌های میراث‌فرهنگی و تاریخی، اکوتوریسم و سایر جاذبه‌های گردشگری دارای قابلیت‌های برتر در دنیا است.

ضرغامی سپس گفت: از تمام مردم کشور‌های مختلف دنیا دعوت می‌کنم تا به خانه خودشان، یعنی ایران سفر کنند.

او اظهار کرد: حتما گردشگری حلال یک مزیت نسبی کشور‌های اسلامی است. اصلا گردشگری یک امر سالم است و متاسفانه در بعضی نگاه‌ها تصور بر این است که امور ناسالم از نظر فرهنگی و اجتماعی در رونق گردشگری دخالت دارد، درحالی که این‌گونه نیست. کشور‌های مختلف دنیا چه مسلمان و چه غیر مسلمان به خصوص وقتی که گردشگری خانواده‌محور می‌شود همه علاقه‌مند هستند که گردشگری سالم داشته باشند.

ضرغامی گفت: گردشگری سالم همان گردشگری حلالی است که کشور‌های مختلف اسلامی ظرفیت آن را دارند. بخشی از این گردشگری حلال به خوراک بر می‌گردد، اما گردشگری سالم و خانواده‌محور از مصادیق گردشگری حلال است و کشور‌های مختلف می‌توانند پرچم‌دار آن باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی