تیتر امروز

استوانه حقوق بشر؛ منشور کورش
گزارش نوروزی دیدار

استوانه حقوق بشر؛ منشور کورش

گرچه در رسانه‌ها به فراوانی درباره استوانه معروف کورش بزرگ، پادشاه هخامنشی سخن گفته شده است، اما مروری مجدد بر تاریخ و محتوای این استوانه گلی که با خط میخی اکدی (بابلی نو) نوشته شده است، خالی...
فیاض زاهد:سردار حاجی زاده باید برای منافع نظام استعفا می‌داد/بحران حل نشده بلکه به صورت پیچیده تری بازخواهد گشت
گفت‌وگوی نوزدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب

فیاض زاهد:سردار حاجی زاده باید برای منافع نظام استعفا می‌داد/بحران حل نشده بلکه به صورت پیچیده تری بازخواهد گشت

در برنامه نوزدهم "اصل ۲۷" با فیاض زاهد، استاد تاریخ، جامعه‌شناس و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دلایل بروز حوادث اخیر محور اصلی این گفت‌وگو بود.

نجات ‌کوهنوردان گرفتار در بهمن کوه آبیدر سنندج

در پی بارش‌های اخیر برف و ریزش بهمن در کوه آبیدر سنندج، ۵ نفر از کوهنوردان سنندجی گرفتار برف شدند که ۳ نفر از حادثه‌دیدگان بلافاصله بعد از ریزش بهمن به کمک مردم نجات یافتند.

کد خبر: ۱۴۴۷۵۷
۱۷:۴۹ - ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

نجات ‌کوهنوردان گرفتار در بهمن کوه آبیدر سنندج

دیدارنیوز: کوهنوردان گرفتار در زیر بهمن کوه آبیدر سنندج توسط پرسنل ارتش کردستان نجات یافتند.

نیرو‌های ارتش در کردستان نیز بلافاصله برای یافتن حادثه‌دیدگان احتمالی سقوط بهمن در صحنه حاضر و به جستجو پرداختند و پس از ساعت‌ها تلاش، ۲ نفر دیگر گرفتار در برف کوه آبیدر سنندج را نجات دادند.

فرمانده ارتش کردستان نیز در گفتگو با تسنیم گفت: نیرو‌های ارتش آماده خدمت‌رسانی بی‌منت در هر حوزه‌ای به مردم عزیز استان هستند، کما اینکه در حوادث و بحران‌های مختلف نیز این را به اثبات رسانده و در صحنه حضور داشته‌ایم.

خدمات ارتش در زلزله، سیل و در جریان شیوع ویروس کرونا در کشور و استان، بارش برف سنگین سال گذشته سنندج، توزیع آرد مابین نانوایی‌ها و پاکسازی معابر و خیابان‌ها، نمونه‌های بارزی از مردم‌داری و مردم‌یاری این نیروی مسلح ارزشی در کردستان است که هیچ‌وقت از اذهان عمومی مردم پاک نمی‌شود.

همچنین در این عملیات ۴۰ نجاتگر و ۹ خودروی امدادی هلال احمر شامل آمبولانس، خودرو نجات، خودرو کمک‌دار، خودرو پشتیبان و خودرو آرگون به محل اعزام شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی