تیتر امروز

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...
نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب
دیدارنیوز در سال نو بررسی می‌کند

نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب

نوروز جغرافیا نمی‌شناسد و امروز در شرق و غرب عالم نوروز را جشن می‌گیرند، از طرفی بیش از بیست کشور در جهان ،خود خاستگاه نوروز هستند. دیدارنیوز در سال نو جایگاه نوروز در جهان را مورد بررسی قرار...
فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد
برنامه هجدهم اصل ۲۷؛ گفت‌وگو با نماینده مجلس ششم/ قسمت پایانی

فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد

در برنامه هجدهم "اصل ۲۷" با فاطمه راکعی، نماینده مجلس ششم و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دیدگاه ایشان را درباره حوادث اخیر جویا شدیم؛دومین و آخرین قسمت این گفت‌وگو را بخوانید.

قرارگاه جوانی زنجان؛ اختصاص زمین به خانواده‌های دارای ۳ فرزند بیشتر

پس از تاکیدهای اخیر مسوولان برای جوانی جمعیت در حالی که کشور در بحران اقتصادی شدیدی قرار دارد، در قرارگاه جوانی زنجان قرار بر این شده که به خانواده‌های ۳ فرزند بیشتر زمین رایگان تخصیص داده شود.

کد خبر: ۱۴۴۶۷۳
۱۱:۳۳ - ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

قرارگاه جوانی؛ اختصاص زمین به خانواده‌های دارای ۳ فرزند بیشتر

دیدارنیوز: در جلسه قرارگاه جوانی استان علاوه بر اعطای منزل به سه خانواده چهارقلو در زنجان؛ قرار شد به ۳ قلو‌های یک سال اخیر و همینطور خانواده‌های ۳ فرزند بیشتر زمین رایگان تخصیص داده شود.

به نقل از روابط عمومی استانداری زنجان، محسن افشارچی استاندار زنجان در آیین واگذاری واحد مسکونی به خانواده‌های دارای فرزند چهار قلو در استان زنجان، گفت: در حال حاضر سه واحد برای خانواده‌های دارای فرزند چهار قلو تأمین شده و کلید آن واگذار می‌شود و در اسرع وقت یک واحد دیگر نیز در اختیار خانواده مذکور قرار می‌گیرد.

استاندار زنجان گفت: قرار است برای سه قلو‌هایی که در یک سال اخیر متولد شدند نیز زمین تأمین و تعدادی از این خانواده‌ها در شهر زنجان و تعدادی نیز در سایر شهرستان‌ها هستند و در اسرع وقت این کار صورت می‌گیرد.

افشارچی تاکید کرد: آمار خانواده‌های دارای فرزند سوم به بالا نیز ثبت می‌شود و در صورت تعیین تکلیف زمین اختصاص یافته به این امر و آماده‌سازی آن در اختیار این خانواده‌ها قرار خواهد گرفت.

وی اقدامات برای جلوگیری از سقط جنین را مهم خواند و گفت: بیش از ۱۲۰ نفر را شناسایی کردیم و تعداد قابل توجهی از آن‌ها منصرف شدند و با پزشکان نیز صحبت‌هایی شده تا از سقط جنین‌های بی‌مورد خودداری کنند.

استاندار زنجان، با اشاره به اینکه مسئله جمعیت موضوعی فراحاکمیتی بوده و باید کار‌های فرهنگی در این زمینه صورت گیرد، تصریح کرد: تصمیم داریم در زنجان طرحی با عنوان «+۱» را اجرا کنیم و هر خانواده هر تعداد فرزند دارد یکی با آن اضافه کند.

افشارچی افزود: مسئله جوانی جمعیت از لحاظ فرهنگی باید برای مردم شکافته شود و به مردم روشن سازی و گفته شود و مسئولیت بر دوش تک تک خانواده‌ها بیفتد و از طرفی دولت نیز متعهد شده به خانواده‌های دارای فرزند سوم و بالاتر امتیاز مسکن دهد.

در ادامه اصغر اسماعیلی مدیرکل راه‌وشهرسازی استان زنجان در گفت: با توجه به ظرفیتی که در اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان زنجان وجود داشت، تصمیم گرفتیم امروز کلید سه واحد مسکونی را به این سه خانواده دارای فرزند چهارقلو تحویل بدهیم؛ ر راستای حمایت از تحکیم خانواده و جوانی جمعیت و منویات مقام معظم رهبری اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان اقدام به تحویل واحد مسکونی به خانواده‌های دارای فرزند چهارقلو کرده است.

وی گفت: اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان واحد مسکونی آماده به این خانواده‌ها تحویل می‌دهد و برای تحقق این مهم هم از ماه‌های گذشته برنامه‌ریزی و تلاش کرده است.

مدیرکل راه‌وشهرسازی استان زنجان تاکید کرد: خوشبختانه در ایام‌الله دهه فجر سه واحد مسکونی به سه خانواده که دارای فرزند چهار قلو در زنجان هستند واگذار شد و یک خانواده باقی مانده که به زودی امکان خانه‌دار شدن برای آن‌ها فراهم می‌شود.

این مسئول گفت: بر اساس وظیفه‌ای که بر حسب قانونی بر عهده مجموعه راه‌وشهرسازی گذاشته شده خود را موظف به تامین مسکن خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشترکرده است و برای تحقق این مهم هم تلاش لازم را دارد.

اسماعیلی تاکید کرد: همچنین در راستای حمایت از جوانی جمعیت برای خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر این ظرفیت قانونی وجود دارد که اگر این خانواده‌ها قبل این از امتیازات دولتی مسکن استفاده کرده‌اند، دوباره می‌توانند از امتیازات لازم که در طرح نهضت ملی مسکن وجود دارد از تسهیلات زمین استفاده کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی