تیتر امروز

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است
قسمت دوم گفت‌وگوی فیض‌الله عرب‌سرخی در برنامه پنجم رکن سه

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است

فیض‌الله عرب‌سرخی در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدار در برنامه رکن سه، به موضوعاتی چون سکولاریسم، ملی‌گرایی و نحوه شرکت در انتخابات پرداخته است.

بدهی شهرداری تهران چقدر است؟

لطف الله فروزنده، معاون مالی شهرداری تهران در مورد رقم دقیق بدهی شهرداری گفت: بانک‌ها مدعی بدهی ۶۰ هزار میلیارد تومانی و پیمانکاران نیز مدعی ۸۰۰۰ میلیارد تومان بدهی هستند.

کد خبر: ۱۴۴۶۵۹
۰۸:۴۶ - ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

بدهی شهرداری تهران چقدر است؟

دیدارنیوز: معاون مالی شهرداری تهران در مورد رقم دقیق بدهی شهرداری با تاکید بر اینکه تا با بانک‌ها در مورد اصل و فرع بدهی‌ها صحبت نکنیم، نمی‌توانیم رقم نهایی و دقیق میزان بدهی شهرداری را اعلام کنیم، گفت: بانک‌ها مدعی بدهی ۶۰ هزار میلیارد تومانی و پیمانکاران نیز مدعی ۸۰۰۰ میلیارد تومان بدهی هستند.

لطف الله فروزنده در گفتگو با ایسنا، در مورد میزان دقیق بدهی شهرداری تهران به بانک‌ها و پیمانکاران گفت: بدهی شهرداری تهران چند بخش است، در بخش بدهی بانکی در حال برگزاری جلسات مختلف با بانک‌ها هستیم تا اصل و فرع وام‌ها و بدهی‌ها را مشخص کنیم تا بعد از آن ببینیم که چگونه می‌توانیم پرداخت کنیم. البته مهمترین بدهی‌ها متعلق به بانک شهر است که ادعای بانک‌ها را باید ارزیابی کنیم.

وی با بیان اینکه رقم دقیق بدهی زمانی مشخص می‌شود که به تفاهم با بانک‌ها برسیم، اظهارکرد: واقعیت این است که شهرداری تهران به بانک‌ها بدهکار است و باید اول به فکر تسویه بدهی بانک‌ها باشیم. بودجه غیرنقد را در این حوزه فعال کرده‌ایم و با مجوزی که از شورای شهر خواهیم گرفت، بودجه غیرنقد را فعال خواهیم کرد و با بانک‌ها مذاکره و تسویه خواهیم کرد.

پرداخت بدهی و مطالبات پیمانکاران با «برات کارت»

فروزنده با بیان اینکه مناطق شهرداری تهران مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران دارند که برآورد ما این است که در بررسی‌ها میزان بدهی حدودا ۳۰۰۰ میلیارد تومان خواهد بود، گفت: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته در مورد پرداخت بدهی پیمانکاران به جمع بندی ارائه «برات کارت» رسیدیم تا بخش زیادی از مطالبات پیمانکاران پرداخت شود.

وی در مورد بدهی‌های ارزی شهرداری تهران به بانک‌ها اظهار کرد: در این موضوع مسئله نرخ ارز و نرخ تسهیلات مهم است که در حال پیگیری هستیم که با چه نرخی می‌خواهند بدهی شان را با ما تسویه کنند. متأسفانه گذشتگان اگر می‌آمدند بدهی‌های ارزی را تبدیل به ریال می‌کردند دیگر نرخ تسهیلات ارز اثر نداشت، اما این مهم را انجام ندادند.

شهرداری تهران پیگیر دریافت مطالبات از دولت

معاون مالی شهرداری تهران در مورد پیگیری دریافت مطالبات شهرداری تهران از دولت گفت: ما پیگیر هستیم تا مطالبات خود را از دستگاه‌های مختلف دریافت کنیم که تاکنون حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان تأیید شده است و تمام فرآیند طی شده و دولت این مبلغ را پذیرفته است.

وی در مورد رقم دقیق بدهی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه تا با بانک‌ها در مورد اصل و فرع بدهی‌ها صحبت نکنیم، نمی‌توانیم رقم نهایی و دقیق میزان بدهی شهرداری را اعلام کنیم، افزود:، اما بانک‌ها مدعی بدهی۶۰ هزار میلیارد تومانی هستند و در کل پیمانکاران نیز مدعی ۸۰۰۰ میلیارد تومان بدهی هستند که باید پایش شود و این رقم کمتر می‌شود؛ اما اینکه شهرداری تهران بدهکار مجموعه‌های مختلف است یک اصل است و ما درصدد حل مشکلات هستیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی