تیتر امروز

لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.
برد تراژیک استقلال و حذف از آسیا
نگاهی به هفته بیست و چهارم لیگ برتر

برد تراژیک استقلال و حذف از آسیا

با پیروزی تیم‌های بالانشین در هفته بیست و چهارم، جدول لیگ بدون تغییر باقی مانده اما ممکن است اتفاقاتی برای استقلال بیفتد و سرنوشت آبی‌ها به کلی تغییر کند.

تنفس «هوای مطلوب» در پایتخت

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم‌اکنون (۱۲ بهمن) میانگین کیفیت هوای پایتخت برای سومین روز پیاپی در شرایط قابل قبول قرار دارد.

کد خبر: ۱۴۴۵۵۹
۱۰:۱۱ - ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

تنفس «هوای مطلوب» در پایتخت

دیدارنیوز: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که باتوجه شرایط ناپایدار جو تا صبح امروز از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت.

تداوم ناپایداری جوی در طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد. با افزایش نسبی تندی باد تا اواخر وقت چهارشنبه شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق را به‌دنبال خواهد داشت.

با کاهش نسبی تندی باد تا صبح فردا (۱۳ بهمن) و آغاز تردد خودرو‌ها افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا به‌ویژه در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. تضعیف ناپایداری جوی در طول روز سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد. افزایش تندی باد و تقویت مجدد ناپایداری جوی تا پایان وقت پنجشنبه ادامه خواهد داشت و کاهش غلظت آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۸۷ یعنی شرایط قابل قبول قرار دارد همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۵۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد. بر اساس این دسته‌بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی