تیتر امروز

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت
دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت

مهدی رحمتی، دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه، در استودیو دیدار حاضر شد و به پرسش‌های ما پاسخ گفت. چکیده متنی و ویدئو کامل این گفتگو را بخوانید، ببینید و بشنوید.
لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.

پاسخ «عشقی» درباره سرنوشت عرضه خودرو در بورس کالا

مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درمورد سرنوشت عرضه خودرو در بورس کالا گفت: این موضوع جزئیات زیادی دارد، اما درحال مذاکره با شورای رقابت هستیم تا دستورالعملی که درحال آماده‌سازی آن هستند طبق کالا‌هایی باشد که در سال‌های گذشته به آن وارد شدند.

کد خبر: ۱۴۴۴۶۲
۱۹:۲۶ - ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

پاسخ «عشقی» درباره سرنوشت عرضه خودرو در بورس کالا

دیدارنیوز: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار آخرین وضعیت تصمیم‌گیری درمورد عرضه خودرو در بورس کالا را تشریح کرد.

مجید عشقی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درمورد سرنوشت عرضه خودرو در بورس کالا اظهار کرد: این موضوع جزئیات زیادی دارد، اما درحال مذاکره با شورای رقابت هستیم تا دستورالعملی که درحال آماده‌سازی آن هستند طبق کالا‌هایی باشد که در سال‌های گذشته به آن وارد شدند. محصولاتی مانند پتروشیمی، محصولات فولادی، روغن پایه و ….

وی ادامه داد: البته شورای رقابت هنوز وارد جزئیات نشده و کلیات را تصویب کردند، اما این موضوع زمان‌بر خواهد بود. امیدواریم باهماهنگی که ایجاد می‌شود صنعت لطمه نبیند و بتواند محصولات خود را با قیمت‌های بازار بفروشد.

رئیس سازمان بورس به این سوال که آیا عرضه خودرو‌ها تا زمان تصمیم‌گیری نهایی متوقف خواهد شد یا خیر، پاسخ داد: ما سعی می‌کنیم دغدغه‌های دوستان را لحاظ کنیم، اما تا جمع‌بندی موضوع خیلی طول نمی‌کشد. سعی می‌کنیم مقررات شورای رقابت هم نقض نشود، اما ان شاءالله عرضه‌ها آغاز می‌شود. نمی‌توان قطعی گفت که عرضه‌ها متوقف می‌شود، عرضه‌ها ادامه دارد؛ درمورد یکی - دو خودرو که دوستان نظر دارند درحال مذاکره هستیم.

عشقی با بیان اینکه در شورای ملی رقابت درمورد عرضه خودرو در بورس کالا اختلاف نظر جدی وجود دارد، عنوان کرد: نظرات باید جمع‌بندی شود. جلسه‌ای که امروز قرار بود با حضور وزیر اقتصاد، اعضای شورای رقابت و شورای عالی بورس برگزار شود نیز به دلیل عدم حضور برخی اعضای شورای عالی بورس به زمان دیگری موکول شد.

بررسی وضعیت قیمت دلار روی شاخص بورس

وی همچنین درمورد اینکه چرا افزایش قیمت دلار روی شاخص بورس تاثیرگذار نبوده است، توضیح داد: دلاری که شرکت‌ها برای فروش محصولات استفاده می‌کنند روی سودآوری با فاصله تاثیر دارد. البته عوامل دیگری هم روی روند بازار موثر است.

فروش شرکت‌ها با دلار افزایش یافته، اما هزینه‌ها هم بالا رفته است. ضمن اینکه فقط یک متغیر روی شاخص تاثیرگذار نیست.

مذاکره درمورد لایحه بودجه

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به سوال دیگری درمورد پیش‌بینی افزایش هزینه صنایع در لایحه بودجه و تاثیر آن رویبازار سرمایه گفت: قطعا زمانی که افزایش هزینه‌ها زیاد باشد رپی بازار اثر دارد. ما نکاتی داشتیم که درحال رایزنی با مجلس هستیم. نزدیک به ۴۰ پیشنهاد از سوی سازمان بورس در سامانه مجلس ثبت شده است و امیدواریم وضعیت به نفع صنایع موجود تغییر کند.

آخرین وضعیت شناسایی جاماندگان سهام عدالت

عشقی در ادامه درمورد آخرین وضعیت جاماندگان سهام عدالت نیز اظهار کرد: هنوز لیست نهایی را به ما ندادند. جلسات درحال برگزاری است.

عرضه خودرو‌های خارجی در بورس ریسک دارد

وی همچنین درمورد عرضه خودرو‌های خارجی در بورس کالا گفت: ریسک‌های خاصی برای این خودرو‌ها متصور است از جمله اینکه تحویل به موقع نباشد. با دست اندرکاران واردات مذاکره می‌کنیم که ریسک را به نحوی مدیریت کند. اگر مدلی ایجاد شود که ریسک ازبین ببرد عرضه خواهیم کرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی