تیتر امروز

گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.
هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی
از سعدآباد تا توپکاپی (۸۶)، رونمایی اردوغان از چهره خاص کابینه تازه

هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی

پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، رجب طیب اردوغان با معرفی کابینه جدید رسما وارد دور تازه مسئولیت چند ساله خود شد و حالا معرفی وزیر امور خارج او مورد توجه جهان قرار گرفته است.
ظریفیان: مرگ مهسا امینی، زوایای پنهان دارد/ گشت ارشاد ناکارآمد بود
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصلاح‌طلب

ظریفیان: مرگ مهسا امینی، زوایای پنهان دارد/ گشت ارشاد ناکارآمد بود

با آغاز سال ۱۴۰۲ و پررنگ شدن موضوع حجاب در کشور، دیدارنیوز بر آن شد در فصل جدید برنامه اصل ۲۷، سراغ این موضوع برود و در گفت‌وگو با صاحب نظران، چالش‌های فراروی جامعه را بررسی کند.

روح‌الامینی: از دولت پیام دادند مدتی برای استیضاح وزیر بهداشت صبر کنید!

عبدالحسین روح‌الامینی، نماینده تهران و از امضاکنندگان طرح استیضاح وزیر بهداشت، گفته از طرف دولت رئیسی پیام داده‌اند برای استیضاح بهرام عین‌اللهی صبر کنید؛ وزیری که بابت کمبود دارو در کشور به شدت مورد انتقاد برخی نمایندگان مجلس قرار گرفته است.

کد خبر: ۱۴۴۴۰۵
۰۸:۲۹ - ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

روح‌الامینی: از دولت پیام دادند مدتی برای استیضاح وزیر بهداشت صبر کنید!

دیدارنیوز: نماینده تهران با اشاره به ارسال پیام از طرف دولت گفت: آن‌ها گفتند یکی دو ماه دیگر صبر کنید، اصلاحات، بازنگری و رفع عیوب انجام خواهد شد که ما در پاسخ گفتیم هر کسی کار خود را انجام دهد و ما به وظیفه نظارتی خود عمل می‌کنیم و شما هم به وظیف خود.

عبدالحسین روح‌الامینی، از امضاکنندگان طرح استیضاح وزیر بهداشت، با اشاره به برگزاری جلسه بررسی استیضاح بهرام عین‌اللهی در کمیسیون بهداشت، گفت: در جلسه یکشنبه کمیسیون بهداشت، وزیر حاضر شد و توضیحاتی ارائه داد.

نماینده تهران در مجلس در گفتگو با اعتمادآنلاین، با بیان اینکه حرف‌های وزیر بهداشت کلی و بدون حساب و کتاب بود، افزود: ما از توضیحات ایشان قانع نشدیم، اما با لابی‌های متفاوت تعداد امضا‌ها به زیر ۱۰ امضا رسید و طرح از حد نصاب افتاد و موضوع ارجاع طرح استیضاح به صحن مجلس منتفی شد.

او تاکید کرد که طی روز یکشنبه، چندین مرتبه تعداد امضا‌ها بالای عدد ۱۰ و زیر آن بود و نهایتا به ۷ امضا رسید.

روح‌الامینی ادامه داد که در روز‌های منتهی به حضور وزیر بهداشت در کمیسیون، پیام‌هایی از دولت می‌رسید که شما اگر صبر کنید، تغییراتی صورت خواهد گرفت.

او درباره منظور این پیام‌ها از تغییرات افزود: آن‌ها می‌گفتند یکی دو ماه دیگر صبر کنید، اصلاحات، بازنگری و رفع عیوب انجام خواهد شد که ما در پاسخ گفتیم هر کسی کار خود را انجام دهد و ما به وظیفه نظارتی خود عمل می‌کنیم و شما هم به وظیف خود.

این نماینده مجلس درباره برنامه‌شان برای حل موضوعاتی که منجر به درخواست استیضاح شده بود نیز گفت: فصل اول نظارت ما با از حد نصاب افتادن امضا‌های طرح به پایان رسید، اما فصل دوم با درخواست از دیوان محاسبات، استناد به ماده ۲۳۴ آیین‌نامه و درخواست از قوه قضاییه و سازمان بازرسی و شکایت به کمیسیون اصل ۹۰ ادامه خواهد یافت.

روح‌الامینی تاکید کرد که هرچند در این مرحله استیضاح به صحن نرفت، اما کمبود‌ها در نظام بهداشت و درمان، واقعیتی ملموس است و با کم شدن امضا‌ها رفع نمی‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی