تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

بسته جدید تحریمی اروپا علیه ایران؛ بریتانیا ۵ فرد و دو نهاد را تحریم کرد

وزرای خارجه اتحادیه اروپا بسته جدید تحریمی علیه ایران را تصویب کردند و در خبری دیگر، بریتانیا پنج فرد و دو نهاد دیگر جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرد.

کد خبر: ۱۴۴۰۶۶
۱۷:۰۲ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

بسته جدید تحریمی اروپا علیه ایران

دیدارنیوز: سوئد، رئیس دوره‌ای اتحادیه اروپا اعلام کرد که وزرای این نهاد روز دوشنبه بر سر بسته جدید تحریم‌ها علیه ایران به توافق رسیدند.

یورونیوز نوشت: «این بسته جدید تحریمی به دلیل سرکوب معترضان تصویب شده است و به گفته سوئد، اتحادیه اروپا استفاده وحشیانه و نامتناسب از زور از سوی مقامات ایرانی علیه معترضان را به شدت محکوم می‌کند.

هنوز جزییات این بسته تحریمی اعلام نشده است. پیش از این رویترز به نقل از دو مقام دیپلماتیک گفته بود که در بسته جدید تحریمی ۳۷ شخص مورد هدف قرار گرفته‌اند.

بریتانیا پنج فرد و دو نهاد دیگر جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرد

وزیر امور خارجه بریتانیا، تحریم‌های بیشتری را علیه مقامات ایران از جمله احمد فاضلیان معاون دادستان کل کشور اعلام کرد.

وزارت خارجه بریتانیا اعلام کرد که این تحریم‌ها در کنار تحریم‌های اتحادیه اروپا و ایالات متحده نشان‌دهنده یکپارچگی جامعه بین‌الملل در محکوم کردن خشونت هولناکی که رژیم ایران علیه مردم خود اعمال می‌کند. این نهاد به اعدام علیرضا اکبری ایرانی-بریتانیایی اعدام شده در هفته گذشته اشاره کرد.

بریتانیا می‌گوید که تحریم فاضلیان به‌خاطر نقش او در اعدام علیرضا اکبری است.

علاوه بر معاون دادستان کل کشور، نام‌ها سالار آبنوش، معاون سابق عملیات بسیج، کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش، حسین نجات، جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله سپاه و قاسم رضایی جانشین فرمانده ناجا به چشم می‌خورد.

بریتانیا همچنین بنیاد تعاون بسیج و نیروی مقاومت بسیج را تحریم کرده است.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی