تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

بستن «تنگه هرمز» در دستورکار مجلس نیست

پس از انتشار خبری درباره درخواست یک نماینده برای بسته شدن تنگه هرمز در واکنش به اقدام پارلمان اروپا علیه سپاه، موسوی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس بستن تنگه هرمز را رد کرد و گفت چنین طرحی در مجلس وجود ندارد.

کد خبر: ۱۴۴۰۵۶
۱۳:۴۹ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

بستن «تنگه هرمز» در دستورکار مجلس نیست

دیدارنیوز: سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: اصلا طرحی مبنی بر بستن تنگه هرمز در دستورکار مجلس شورای اسلامی نیست.

سید نظام الدین موسوی، در گفتگو با تسنیم، اظهار داشت: طرحی مبنی بر بستن تنگه هرمز واصل نشده و در دستورکار مجلس شورای اسلامی نیست. طرحی با عنوان «اقدام متقابل و متناظر با مصوبات اتحادیه اروپا در راستای صیانت از قانون اساسی و منافع و حقوق ملت ایران» توسط گروهی از نمایندگان مجلس تدوین و پیشنهاد شده که در این طرح هم اشاره‌ای به بستن تنگه هرمز نشده است.

وی افزود: آنچه در فضای کلی مجلس شورای اسلامی مورد اجماع حداکثری است و رئیس مجلس نیز به صراحت بیان کرده، این است که در صورتی که اروپایی‌ها پیشنهاد مضحک تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در مجمع تصمیم گیر نهایی خود مصوب کنند، مجلس شورای اسلامی به صورت قاطع، پاسخ متقابل پاسخ خواهد داد و مصوبات بازدارنده‌ای را برای مقابله با این اقدام اروپا تصویب خواهد کرد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در قبال تهدیدات دشمنان گزینه‌های مختلف، متعدد و متکثری در اختیار دارد که در صورت لزوم متناسب با سطح تهدیدات استفاده از آن‌ها را حق مشروع خود می‌داند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی نیز حق قانونگذاری در همه عرصه‌ها را دارد و در مسائل حیاتی کشور از جمله واکنش به تهدیدات دشمنان ملت و کشور حتما مصوبات متناسب خواهد داشت، اما به طور طبیعی مصوبات مجلس در حوزه‌های دفاعی و امنیتی مستظهر به مشورت‌های کارشناسی نهاد‌های ذیربط و دستگاه‌ها و مجامع تخصصی خواهد بود.

خبری امروز در رسانه‌ها به نقل از محمدحسن آصفری عضو کمیسیون شورا‌های مجلس شورای اسلامی مبنی بر بسته شدن تنگه هرمز مطرح شده بود که سخنگوی هیئت رئیسه مجلس نسبت به این خبر واکنش نشان داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی