تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

آتش زدن پرچم سوئد در ترکیه

پس از تنش‌های اخیر میان سوئد و ترکیه درباره پیوستن استکهلم به ناتو، صدور مجوز آتش زدن قرآن در سوئد باعث خشم تعدادی از مردم ترکیه شده و آنها پرچم سوئد را به آتش کشیده‌اند.

کد خبر: ۱۴۳۹۷۱
۱۱:۵۷ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۱

آتش زدن پرچم سوئد در ترکیه

دیدارنیوز: در پی اقدام موهن مقامات سوئد در صدور مجوز برای هتک حرمت به قرآن کریم، شماری از مردم ترکیه در شهر استانبول پرچم ترکیه را به آتش کشیدند.

مهر به نقل از وبگاه شهاب نیوز نوشت: «در پی اقدام موهن مقامات سوئد در صدور مجوز برای هتک حرمت به قرآن کریم، شماری از مردم ترکیه در شهر استانبول پرچم ترکیه را به آتش کشیدند.

مردم ترکیه در اعتراض به این اقدام موهن، پرچم سوئد را مقابل کنسولگری استکهلم در استانبول به آتش کشیدند. افرادی نیز قصد داشتند به ساختمان کنسولگری سوئد حمله کنند که نیرو‌های امنیتی مانع این اقدام شدند.

گفتنی است هفته گذشته مقامات سوئدی به یک شخصیت افراطی دانمارکی اجازه دادند که در برابر ساختمان سفارت ترکیه در استکهلم نسخه‌ای از مصحف شریف را به آتش بکشد. این اقدام با واکنش‌های تندی از سراسر جهان اسلام روبرو شده است.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی