تیتر امروز

سیر صعودی آمار بازماندگان از تحصیل و
گزارش دیدار از بی‌تفاوتی دولت به واقعیت آموزش همگانی

سیر صعودی آمار بازماندگان از تحصیل و "رئیسی" که زیاد نمی‌داند!

از ابراهیم رئیسی گرفته تا وزیر آموزش و پرورش در حالی از دستاورد‌های جدید در آغاز سال تحصیلی با تکیه بر کلمه "ما می‌توانیم" خبر دادند که طبق آمار بیش از ۲۰ درصد دانش آموزان کلاس اولی ثبت نام نکرده‌اند!
نگاه بایدن به منافع اَبَرتوافق؛ با چه هزینه‌ای؟
از چشم جهان (۱۱۳)؛ تحلیل رویترز پیرامون عادی سازی روابط اسرائیل-عربستان

نگاه بایدن به منافع اَبَرتوافق؛ با چه هزینه‌ای؟

دولت بایدن بر تلاش خود برای تحقق "معامله بزرگ" در خاورمیانه که شامل عادی‌سازی روابط اسرائیل و عربستان نیز می‌شود، افزوده. واشنگتن معتقد است اگر بتواند موانع مهم را کنار بزند، منافعی مهم کسب خواهد...
رئیس انجمن واردکنندگان برنج اعلام کرد

ارز واردات برنج مشخص نیست!

اخوان اکبری، رئیس انجمن واردکنندگان برنج گفت: مشکلی که امروز واردکنندگان برنج با آن دست و پنجه نرم می‌کنند مشخص نبودن ارز واردات است. بانک مرکزی ارز برنج را از نیمایی خارج کرده و اعلام کرده است که خودش این ارز را تامین می‌کند، ولی هنوز نرخ اعلام نشده و ما نمی‌دانیم که آیا قرار است با کالا‌های دیگر یکسان باشد یا خیر و اینکه کارمزد آن دقیقا چقدر است.

کد خبر: ۱۴۳۹۰۵
۱۳:۴۰ - ۰۱ بهمن ۱۴۰۱

ارز واردات برنج مشخص نیست!

دیدارنیوز: رئیس انجمن واردکنندگان برنج با اشاره به اینکه هنوز ثبت سفارش واردات برنج باز نشده، گفت: گاهی مشکلات سامانه و بخش توزیع به پای شرکت‌های واردکننده برنج گذاشته می‌شود و وزارت جهادکشاورزی تصور می‌کند که شرکت‌ها به تعهدات خود عمل نکرده‌اند.

اخوان اکبری در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به اینکه وزارت جهادکشاورزی مدعی است که ممنوعیت ثبت سفارش برنج برداشته شده و شرکت‌هایی که به تعهدات خود عمل کرده باشند قادر به انجام ثبت سفارش جدید هستند و آیا این شرکت‌ها می‌توانند ثبت سفارش انجام دهند یا خیر؟ گفت: این گونه نیست که ثبت سفارش‌ها باز شده باشد. شرکت‌ها را به صورت جداگانه بررسی می‌کنند و هنوز هم سفارش جدیدی ثبت نشده است.

وی ادامه داد: وقتی شرکتی کالایی را به گمرک می‌آورد و اظهار می‌کند از روز اظهار تا رسیدن آن کالا به دست مشتری با احتساب طی شدن مراحل تاییدیه گمرک، سازمان استاندارد، سازمان غذا و دارو ۱۵ تا ۲۰ روز طول می‌کشد. مساله‌ای که در این بین وجود دارد این است که گاهی در سامانه مشکلاتی پیش می‌آید که به حساب شرکت‌ها گذاشته می‌شود.

رئیس انجمن واردکنندگان برنج اضافه کرد: برخی از عمده‌فروش‌ها جنس را از شرکت‌ها خریداری می‌کنند، ولی چون در بخش خروج سامانه جامع تجارت (بخش فروش) مشکلاتی دارند نمی‌توانند تاییدیه بگیرند و این کالا در انبار شرکت‌ها دیده می‌شود. یعنی مشکل بخش توزیع به پای انبار شرکت‌ها دیده می‌شود و وزارت جهادکشاورزی تصور می‌کند که شرکت‌ها به تعهدات خود عمل نکرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در ۸ ماهه گذشته یک میلیون و ۲۷۴ هزار و ۲۹۹ تن برنج وارد کشور شده است، گفت: به وزارت جهادکشاورزی اعلام کردیم که باید این محدودیت واردات برنج برداشته شود، زیرا شب عید و ماه رمضان نزدیک است و تقاضا افزایش می‌یابد و نیاز است تا با واردات برنج بازار تنظیم شود.

اکبری در پایان به ارز واردات برنج اشاره کرد و گفت: مشکلی که امروز واردکنندگان برنج با آن دست و پنجه نرم می‌کنند مشخص نبودن ارز واردات است. بانک مرکزی ارز برنج را از نیمایی خارج کرده و اعلام کرده است که خودش این ارز را تامین می‌کند، ولی هنوز نرخ اعلام نشده و ما نمی‌دانیم که آیا قرار است با کالا‌های دیگر یکسان باشد یا خیر و اینکه کارمزد آن دقیقا چقدر است.

در روز‌های گذشته با انتشار خبر‌هایی مبنی بر ممنوعیت ثبت سفارش واردات برنج، مدیرکل بازرسی و نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد که انجام ثبت سفارش جدید برای واردات برنج منوط به این است که شرکت‌ها به تعهدات خود عمل کرده باشند و فرآیند واردات تا توزیع در سامانه جامع تجارت به صورت شفاف ثبت شده باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی