تیتر امروز

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....
کدام مربی شلوغ کارتر است؟
جشنواره شامورتی‌بازهای لیگ ۲۲

کدام مربی شلوغ کارتر است؟

هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر با حواشی و نتایج عجیبی همراه بود. استقلال برد پرسپولیس باخت و حاشیه های بازی فولاد و پرسپولیس که به طور حتم تا ماهها می تواند دو باشگاه را مقابل هم قرار دهد.

نماینده مجلس: در پیشگیری بحران‌ها ضعیف هستیم

محمد صالح جوکار، رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس گفت: مهم‌ترین اصل در مدیریت بحران‌ها موضوع پیشگیری است که ما متاسفانه در پیشگیری بحران‌ها ضعیف هستیم.

کد خبر: ۱۴۳۷۷۵
۱۰:۵۱ - ۲۸ دی ۱۴۰۱

نماینده مجلس: در مدیریت بحران‌ها مشکل داریم

دیدارنیوز: یک نماینده مجلس گفت: مهم‌ترین اصل در بحران موضوع پیشگیری است که متاسفانه ما در پیشگیری ضعیف هستیم.

محمد صالح جوکار در گفتگو با ایسنا، در ارزیابی عملکرد شهرداری‌ها در بارش‌های اخیر، بیان کرد: نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که ما هیچگاه به فکر وقوع حوادث غیرمترقبه نیستیم، مثلا در زمستان این پیش بینی را نمی‌کنیم که میزان بارش بالای برف و یخبندان را داشته و با قطعی گاز مواجه شویم. اگر این پیش بینی را از قبل داشته باشیم در مدیریت بحران مشکلی پیش نمی‌آید.

با پیشگیری، کمتر در زمان بحران دچار مشکل می‌شویم

وی در ادامه اظهار کرد: مهم‌ترین اصل در بحران موضوع پیشگیری است که متاسفانه ما در پیشگیری ضعیف هستیم. لازم است در این زمینه گام‌های جدی تری برداشته شود. اگر قبل از وقوع بحران شاخص‌های لازم برای کنترل بحران ارتقا پیدا کند قطعا با پیشگیری، کمتر در زمان وقوع بحران دچار مشکل خواهیم شد.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: موضوع بعدی انجام اقدامات در زمان بحران است. در زمان بحران نیز باید بر اساس پیش بینی که انجام داده ایم اقدامات سازماندهی شده را پیش ببریم، باید ساز وکار‌های لازم نیز تعریف شده باشد تا کمترین مشکل برای مردم ایجاد نشود.

رئیس کمیسیون امور داخلی و شورا‌ها تاکید کرد: پیش از وقوع بحران و در حین بحران مدیریت نقش اساسی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. متاسفانه گاهی هواشناسی نیز پیش بینی دقیقی ندارد و ناگهان با یک حادثه‌ای مواجه می‌شویم که مردم را دچار مشکل می‌کند.

تجهیزات شهرداری‌ها باید تقویت شود

جوکار در پایان تاکید کرد: بنده در مجموع عملکرد شهرداری‌ها در بارش‌های اخیر را قابل قبول تلقی می‌کنم، اما باید شهرداری‌ها بیش از این تقویت شوند یعنی امکانات و ماشین آلات در اختیار شهرداری‌ها قرار گیرد و باید حتما در قانون بودجه اعتبارات لازم برای تجهیز شهرداری‌ها به امکانات لازم پیش بینی شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی