تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

دمای هوا در کردستان؛ ۱۶ درجه زیر صفر

مدیرکل هواشناسی کردستان از کاهش دمای هوا به ۱۶ درجه منفی در برخی نقاط استان خبر داد و گفت: از امروز تا روز شنبه آینده بخبندان کامل در کردستان حاکم‌ می‌شود.

کد خبر: ۱۴۳۷۷۳
۱۰:۲۰ - ۲۸ دی ۱۴۰۱

دمای هوا در کردستان؛ ۱۶ درجه زیر صفر

دیدارنیوز: مدیرکل هواشناسی کردستان از سرما و یخبندان در این استان خبر داد.

رحیم صدیقی در گفتگو با تسنیم با اشاره به آخرین وضعیت جوی آب و هوایی، از صدور اخطار زرد هواشناسی در کردستان خبر داد و اظهار داشت: از امروز تا روز شنبه هفته آینده دمای شبانه هوا ۴ تا ۵ درجه به زیر صفر کاهش می‌یاید.

وی با اشاره به اینکه سرمای شدید در هفته جاری در کردستان مربوط به روز‌های چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه بوده و در مناطق سردسیر بیشتر احساس می‌شود، گفت: یخبندان کامل در استان حاکم می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان با بیان اینکه هم‌اکنون دمای هوا در سنندج ۳ درجه زیرصفر بوده که فردا به ۷ درجه منفی کاهش می‌یابد، افزود: دمای هوا در زرینه، هزارکانیان، سراب شهرک دهگلان و قاملو به ۱۶ درجه و قروه و بیجار به ۱۲ درجه زیر صفر کاهش می‌یابد.

وی به وضعیت بارش‌های چند روز اخیر در استان پرداخت و خاطرنشان کرد: بیشترین بارش‌ها با ۴۰ سانتی‌متر مربوط به کامیاران و بعد از آن دهگلان ۳۴ سانتی‌متر، سنندج ۳۰ سانتی‌متر، قروه ۳۰ سانتی‌متر و مابقی شهرستان‌ها زیر ۱۵ سانتی‌متر، مریوان ۵ سانتی‌متر و بانه با صفر کمترین میزان را به خود اختصاص داد.

صدیقی اذعان کرد: اگرچه میزان بارش برف در گردنه‌ها و ارتفاعات استان قطعا بیشتر بوده، اما متاسفانه به دلیل نبود ایستگاه هواشناسی در مناطقی همچون گردنه "تته و ژالانه" اورامان آمار دقیقی از آن نداریم.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان بر ضرورت کنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها با توجه به نوسانات دمای هوا تاکید کرد و یادآور شد: دمای هوای خانه‌ها تنظیم و مدیریت صحیح مصرف گاز فراموش نشود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی