تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

استقبال اندک ساکنین سکونتگاه‌های غیررسمی اراک از سنددار کردن منازل

رییس شورای شهر اراک گفت: ساکنین سکونتگاه‌های غیررسمی برای سند دار کردن منازل خود استقبال کمی داشتند.

کد خبر: ۱۴۳۵۳۲
۱۶:۳۴ - ۲۴ دی ۱۴۰۱

   استقبال اندک ساکنین سکونتگاه‌های غیررسمی اراک از سنددار کردن منازل

دیدارنیوز: پیمان عین القضاتی، در خصوص نشست بررسی مشکلات بازآفرینی شهر در محلات هدف شهر اراک بیان کرد: در این جلسه مشکلات بازآفرینی شهری در محلات کم برخوردار همچون کوی سجادیه (باغ خلج) و کوی امام علی (ع) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به قانون بودجه سال ۱۴۰۱ بیان کرد: منازل ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی براساس ضوابط بند "ک" تبصره (۱۱) ماده واحده قانون بودجه سال۱۴۰۱ کشور می‌تواند سنددار شود، اما متاسفانه تاکنون استقبال کمی از این موضوع از سوی شهروندان و ساکنان این مناطق صورت گرفته است.

عین القضاتی با تشریح این بند قانونی تصریح کرد: آیین نامه اجرایی این بند ۱۱ خردادماه سال جاری در ۱۷ ماده به تصویب رسید و شهروندان تاکنون استقبالی از آن نداشته اند، در حالی که این بند قانونی امتیازات بسیاری در نظر گرفته است که نباید به دلیل عدم آگاهی مورد غفلت قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه منازل موجود در سکونتگاه‌های غیررسمی براساس این ضوابط و مشروط به اینکه اراضی قبل از تاریخ اول فروردین ۱۳۹۴ تصرف و در آن بنا احداث شده و در حال بهره برداری باشد، دارای سند عرصه می‌شوند، افزود: این قانون مزیت مناسبی برای بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری محسوب می‌شود و تنها کافی است که شهروندان برای ثبت تقاضای خود به اداره کل راه و شهرسازی مراجعه کنند.

رییس شورای اسلامی شهر اراک با تاکید بر تسریع جهت تشکیل پرونده به دلیل اینکه فرصت تا پایان اسفندماه امسال باقی است، گفت: مسلما پس از اخذ سند توسط ساکنین، می‌توان نحوه مداخله در بافت را مشخص کرد و با مشارکت خود مردم به روش سهامدار پروژه یا روش توانمندسازی یا تسهیل گری و ... جهت مناسب سازی مناطق اقدام کرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی