تیتر امروز

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند
حمایت یک اقتصاددان از مکانیزم مولدسازی و هیات هفت نفره

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند

بهمن آرمان اقتصاددان به عنوان موافق مولدسازی و ترکیب هیات هفت گفت: با توجه به تجارب بد و فسادزای گذشته که در قالب بحث خصوصی سازی، این بار باید به طرح مولدسازی اعتماد کرد. مخالفان و کسانی که سر...
عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!
دیدار از مصوبه جدید شهرداری گزارش می‌دهد

عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!

چهاردهم بهمن خبری مبنی بر اخذ عوارض از قبور بهشت زهرا در رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌های زیادی به همراه داشت و حالا معاونان زاکانی به هر طریقی این خبر را تکذیب می‌کنند؛ اما واقعیت چیست؟
سازمان خصوصی سازی اعلام کرد

تغییر اکثریت اعضای هیات مدیره استقلال و پرسپولیس

سازمان خصوصی‌سازسی در اطلاعیه‌ای از تغییر اکثریت اعضای هیات مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با برگزاری مجمع عمومی دو شرکت، در اسرع وقت خبر داده است.

کد خبر: ۱۴۳۳۷۴
۱۱:۱۵ - ۲۱ دی ۱۴۰۱

تغییر اکثریت اعضای هیات مدیره استقلال و پرسپولیس

دیدارنیوز: سازمان خصوصی سازی در اطلاعیه‌ای توضیحاتی را در مورد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ارائه کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

«مدیران عامل سابق و فعلی باشگاه استقلال اخیرا نکاتی را درباره عملکرد دوره مدیریتی خود مطرح کرده و در توضیحات خود درباره وقایع مالی یک سال گذشته باشگاه، به نقل قول‌هایی از رئیس کل سازمان خصوصی سازی اشاره کردند که این سازمان لازم می‌داند به منظور روشنگری و آگاهی بخشی افکارعمومی نکاتی را بشرح زیر اعلام کند:

نکته اول - فارغ از صحت و سقم ادعا‌های مطرح شده، باتوجه به بورسی شدن این دو باشگاه، علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت کدال آخرین وضعیت رویداد‌های مالی یکسال اخیر دو باشگاه را مشاهده کنند. خوشبختانه در حال حاضر با انتشار حدود دویست سند مالی در این سایت در کمتر از یکسال گذشته و به روز آوری مداوم اطلاعات ارایه شده شفافیت مالی کاملی بر فعالیت‌های دو باشگاه حاکم بوده و با توجه به مشارکت مردمی در واگذاری قبلی، سهامداران از مسیر‌های رسمی به رویداد‌های مالی دسترسی مطلوب دارند.

نکته دوم – سال گذشته، فرآیند آماده سازی دو باشگاه برای بورسی شدن در یک ستاد مرکزی با نمایندگانی از همه مجموعه‌های مرتبط بصورت شبانه روزی انجام شد که با مشارکت مردم در افزایش سرمایه و واگذاری حدود ده درصد سهام آنها، مسیر خصوصی سازی این دو شرکت آغاز شد و منابع آن در اختیار دو باشگاه قرار گرفت و کمیته‌ای با عنوان کمیته مصارف متشکل از رئیس کل سازمان خصوصی سازی، معاون وزیر ورزش و مدیرعامل هر باشگاه، تشکیل شد و چارچوب هزینه کرد این منابع را تعیین کرد، اما متاسفانه باشگاه استقلال بدلیل عدم تامین منابع کافی از فعالیت‌های عملیاتی شرکت، این چارچوب را برخلاف باشگاه پرسپولیس، رعایت نکرد و بخشی از این منابع را صرف بازپرداخت بدهی‌ها و هزینه جاری کرد که گزارش این مغایرت به نهاد‌های ذی صلاح ارائه شده است.

نکته سوم - وزارت امور اقتصاد و دارایی درخصوص شرکت‌های در لیست واگذاری، به استناد بند یک ماده ۱۸ قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ می‌تواند راسا اعضای هیات مدیره را انتخاب کند و یا به وزارتخانه‌های ذیربط این اختیار را تفویض کند که درباره این دو باشگاه‌ها این تفویض به وزارت ورزش صورت گرفته و بنابراین، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را این وزارتخانه انتخاب می‌کند که طبیعتا باید در قبال عملکرد دو باشگاه، پاسخگو باشد.

نکته چهارم - با توجه به عملکرد ضعیف هیات مدیره دو باشگاه در سالیان گذشته و عدم اشراف مالی و اقتصادی مدیران منتخب، به منظور حفظ حقوق سهامداران و رفع دغدغه‌های هواداران، سازمان خصوصی سازی به نیابت از وزارت امور اقتصادی و دارایی، در اسرع وقت نسبت به تغییر اکثریت اعضای هیات مدیره این دو باشگاه با برگزاری مجمع عمومی دو شرکت، اقدام خواهد کرد.

نکته پنجم - در گام بعدی به منظور تحقق حکمرانی شرکتی مطلوب در این دو باشگاه، پیگیری تحقق درآمد پایدار این دو باشگاه از محل پخش تلویزیونی با همکاری نمایندگان محترم مجلس، سازمان صداوسیما، وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و نمایندگان باشگاه‌ها اقدام خواهد کرد و ضمنا با مصوبه اخیر هیات واگذاری، عرضه بلوک کنترلی این دو باشگاه (۵۱ درصد) در بهمن ماه انجام خواهد شد تا با کاهش سهام دولت، شاهد کارایی و بهره وری این دو باشگاه بوده و در ضمن الزامات حضور آن‌ها در لیگ قهرمانان آسیا فراهم شود.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی