تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...
فرماندار آستارا:

صف کامیون‌ها در آستارا ناشی از افزایش صادرات و واردات است

فرماندار آستارا گفت: روزانه حدود ۴۸۰ دستگاه کامیون صادراتی و وارداتی از مرز زمینی این شهرستان تردد می‌کنند و تداوم ترافیک و صف این خودرو‌ها در پایانه بار و گمرک و خیابان‌های آستارا ناشی از افزایش تقاضا برای صادرات، واردات و ترانزیت کالا‌ها است.

کد خبر: ۱۴۳۱۷۷
۱۴:۰۲ - ۱۸ دی ۱۴۰۱

صف کامیون‌ها در آستارا ناشی از افزایش صادرات و واردات است

 

دیدارنیوز: عنایت رضایی پور در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه روزانه حدود ۴۸۰ دستگاه کامیون صادراتی و وارداتی از مرز زمینی آستارا در شمال غربی استان گیلان به جمهوری اسلامی ایران ورود و خروج می‌کنند، اظهار کرد: هر سه دقیقه یک کامیون در مرز آستارا وارد یا از کشور خارج می‌شود و تمام تلاش‌ها بر این است که تردد کامیون‌های صادراتی و وارداتی در گمرک مرزی آستارا روان‌تر شود.

وی با بیان اینکه توسط ۲۰۰ تا ۲۴۰ دستگاه کامیون از مرز زمینی آستارا محصولات مختلف از جمله کشاورزی صادر و به همین میزان، کامیون از مرز آستارا به کشور وارد می‌شود، افزود: صادرات نسبت به ترانزیت در اولویت است.

رضایی پور با اشاره به برگزاری نشست با انجمن کامیون داران آستارا و همچنین انجمن کامیون داران صادراتی و کامیون‌های دارای محصولات کشاورزی و بحث و بررسی‌های انجام شده با آنان در خصوص نحوه تردد روان در مرز زمینی و گمرک آستارا، گفت: مصوب شد که به صورت روزانه کامیون‌های صادراتی آستارا به تعداد ۳۰ دستگاه در روز، کامیون‌های ترانزیتی به تعداد ۳۰ دستگاه در روز، صادرات غیر بومی به تعداد ۲۰ دستگاه کامیون و همچنین تخلیه و بارگیری نیز به تعداد ۲۰ دستگاه کامیون در روز، براساس ردیف و شماره تردد‌های خود را انجام دهند تا بتوانیم صادرات و واردات منظمی را در گمرک مرزی آستارا شاهد باشیم.

فرماندار آستارا ادامه داد: مابقی کامیون‌های صادراتی که حدود ۸۰ تا ۱۴۰ دستگاه کامیون محصولات کشاورزی هستند را به صورت روزانه عملیات صادرات آن‌ها در مرز آستارا انجام خواهیم داد.

وی اضافه کرد: زیرساخت‌های اداره کل گمرک آستارا برای گذر روزانه کامیون صادراتی و ترانزیت کالای بیشتر در حال توسعه بوده و در مجموع باید برای رفع ترافیک خودرو‌های صادراتی و وارداتی و تسهیل و تسریع در تردد مرزی پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌های لازم انجام شود.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی