تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ یک هفته عزای عمومی در ترکیه
شمار جان‌باختگان به بیش از ۲۶۰۰ نفر رسید

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ یک هفته عزای عمومی در ترکیه

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

انتقاد نماینده مجلس از گرانی اقلام خوراکی

سمیه محمودی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به انتقاد از وضعیت آشفته بازار ارز و گرانی کالا‌های ضروری پرداخت و گفت: هیچ‌گونه صدای واحدی از تیم اقتصادی دولت شنیده نمی‌شود.

کد خبر: ۱۴۳۱۶۸
۱۲:۴۹ - ۱۸ دی ۱۴۰۱

انتقاد «محمودی» از گرانی اقلام خوراکی

دیدارنیوز: یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از وضعیت آشفته بازار ارز و گرانی کالا‌های ضروری انتقاد کرد.

سمیه محمودی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته وضعیت بازار ارز آشفته است و هیچ‌گونه صدای واحدی از تیم اقتصادی دولت شنیده نمی‌شود. تورم افسارگسیخته به خصوص در اقلام خوراکی و کالا‌های ضروری، اقشار متوسط و ضعیف جامعه را با چالش مواجه کرده و اگر قانون مجلس شورای اسلامی درباره جایگزینی کارت خرید کالا با یارانه نقدی اجرا شود شاهد بهبود وضعیت خواهیم بود. اجرای دقیق قانون علاوه بر این‌که به نفع اقشار ضعیف و متوسط جامعه است به چرخه تولید نیز کمک می‌کند.

وی ادامه داد: با ادامه گرانی اقلام ضروری در آینده‌ای نه چندان دور با مشکلات درمانی در اقشار ضعیف جامعه روبه‌رو خواهیم شد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در آستانه میلاد حضرت زهرا (س) و تکریم مقام زن انتظار می‌رود تا رئیس جمهور در عملکرد معاونت حوزه زنان خود دقت نظر کرده و آن را مورد بررسی قرار دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی