تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت
ّبروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

نماینده مجلس: تیم اقتصادی دولت ضعیف است

فرهاد طهماسبی، عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: بنده فکر می‌کنم نرخ تورم بیشتر از ۴۴ درصد است. مخصوصا با حذف ارز ترجیحی یا یارانه‌ای که قبلا ۴ هزار و ۲۰۰ تومان بود در دو، سه ماه اخیر شاهد تورم بسیار شدیدی بودیم. متاسفانه حذف ارز ترجیحی روی اقلام مصرفی و معیشتی مردم بسیار اثر گذاشت و تورم شدید بیش از ۴۳ درصد را به همراه داشت که این مورد نشان می‌دهد تیم اقتصادی دولت ضعیف است.

کد خبر: ۱۴۳۱۴۰
۰۹:۱۶ - ۱۸ دی ۱۴۰۱

نماینده مجلس: تیم اقتصادی دولت ضعیف است

دیدارنیوز: عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: بنده فکر می‌کنم نرخ تورم بیشتر از ۴۴ درصد است.

فرهاد طهماسبی، در گفتگو با مُنیبان درباره گرانی لوازم خانگی گفت: چرایی وارد نکردن لوازم خانگی به کشور مربوط به سیاست‌گذرای وزارت صمت است. نکته‌ای که در بحث لوازم خانگی مطرح کردند حول محور‌های ایجاد اشتغال، کارآفرینی و استفاده از تولیدات داخلی بود. البته در بحث خودرو هم این موارد مطرح بوده و هست، اما می‌گویند تولیدات داخلی خودرو پاسخگوی بازار داخلی نیستند و باید واردات صورت بگیرد و از طرفی معتقدند که تولیدات داخلی لوازم خانگی پاسخگوی نیاز داخل هستند.

طهماسبی در ادامه تصریح کرد: در مورد خودرو هم تا امروز اعتقادشان بود که تولیدات داخلی جوابگوی بازار داخلی است، اما عملاً جوابگوی بازار نبوده و در نهایت با فشار مجلس مجبور شدند قسمتی از واردات را انجام دهند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در واکنش به اینکه مجلس به افزایش قیمت لوازم خانگی ورود نکرده است، اظهار کرد: بنده قیمت لوازم خانگی را بررسی نکردم، اما آنچه که آن‌ها اعتقاد داشتند این بود که با توجه به تاکید بر حمایت از تولیدات، صنایع داخلی و کارآفرینی واردات صورت نگیرد و مجلس هم در این زمینه اقدامی نکرد البته دولت هم مصمم شده که از تولیدات داخلی حمایت کند.

این نماینده مجلس در واکنش به ادعای دولت مبنی بر نرخ تورم ۴۴ درصد خاطرنشان کرد: بنده فکر می‌کنم نرخ تورم بیشتر از ۴۴ درصد است. مخصوصاً با حذف ارز ترجیحی یا یارانه‌ای که قبلا ۴ هزار و ۲۰۰ تومان بود در دو، سه ماه اخیر شاهد تورم بسیار شدیدی بودیم. متاسفانه حذف ارز ترجیحی روی اقلام مصرفی و معیشتی مردم بسیار اثر گذاشت و تورم شدید بیش از ۴۳ درصد را به همراه داشت که این مورد نشان می‌دهد تیم اقتصادی دولت ضعیف است.

طهماسبی در پایان یادآور شد: منظور از تیم اقتصادی دولت، وزیر اقتصاد، وزیر صمت، رئیس کل بانک مرکزی، معاون اقتصادی رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی