تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت
ّبروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

پیام زلنسکی برای کریسمس؛ با شیاطین می‌جنگیم

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در پیام خود به مناسبت کریسمس ارتدوکس‌ها با اشاره به تجاوز نظامی روسیه به کشورش گفت: تمیز کردن و بیرون آوردن زباله از خانه در یک روز مقدس ممنوع است، اما ما بیش از ۳۰۰ روز متوالی است که با شیاطین می‌جنگیم و زباله‌ها را از خانه بیرون می‌آوریم.

کد خبر: ۱۴۳۰۷۵
۰۹:۳۱ - ۱۷ دی ۱۴۰۱

پیام زلنسکی برای کریسمس: آرزو دارم اوکراین پیروز شود

دیدارنیوز: زلنسکی در پیام خود برای کریسمس ارتدوکس‌ها آرزوی پیروزی و هماهنگی برای اوکراین داشت.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در پیام خود به مناسبت کریسمس ارتدوکس‌ها که امروز (شنبه) است، گفت: تبریک صمیمانه من به میلیون‌ها خانواده اوکراینی که دور هم جمع شده‌اند تا شب کریسمس را بگذرانند و با نخستین ستاره که بشارت خبر تولد مسیح را می‌دهد، ملاقات کنند.

وی همچنین اوکراینی‌ها را بابت حفاظت از هر وجب از خاک این کشور، فرهنگ، سنت‌ها و باور‌ها مورد قدردانی قرار داد و افزود: در این روز‌های تعطیل نمی‌توانید لباس‌های تیره یا کهنه بپوشید تا دردسر به خانه شما نیاید. مشکل در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ به خانه ما آمد، بنابراین از آن زمان ما لباس سفید نداریم و با نیرو‌های سیاه می‌جنگیم.

رئیس جمهوری اوکراین با اشاره به جنگ با روسیه ادامه داد: با میهمان‌ها باید با صمیمیت و مراقبت ویژه رفتار شود. البته مهمانان، نه اشغالگران. تمیز کردن و بیرون آوردن زباله از خانه در یک روز مقدس ممنوع است، اما ما بیش از ۳۰۰ روز متوالی است که با شیاطین می‌جنگیم و زباله‌ها را از خانه بیرون می‌آوریم.

زلنسکی همچنین در آخر پیام خود برای سرزمین اوکراین آرزوی پیروزی، صلح و رفاه کرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی