تیتر امروز

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!
به مناسبت ولادت با سعادت امیر‌المومنین

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!

سیزدهم رجب مزین است به ولادت مولی‌الموحدین علی بن ابیطالب و به همین مناسبت حسین جعفری پژوهشگر دینی، در یادداشتی اختصاصی، قطره‌ای از این دریا را وصف نموده است.
حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون
افاضات اضافه

از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون

خواندن روزنوشت‌های عوام‌الملک در هفته‌های متمادی نشان‌دهنده یک حقیقت بزرگ است، اینکه اگر عصر ابراهیم نبود قطعا این استعداد شگرف جناب عوام‌الملک به منصه ظهور نمی‌رسید. قلمش مستدام.

هشدار زرد؛ سمنان یخبندان می‌شود

مدیرکل هواشناسی استان سمنان ضمن اعلام هشدار زرد گفت: یخبندان و اختلال تردد در محور‌های شمالی استان سمنان وجود دارد.

کد خبر: ۱۴۳۰۲۰
۱۹:۰۳ - ۱۴ دی ۱۴۰۱

هشدار زرد؛ سمنان یخبندان می‌شود

دیدارنیوز: ایرج مصطفوی با اشاره به ورود یک سامانه بارشی به اسمان استان از اوایل وقت فردا به تسنیم گفت: این سامانه تا اواخر وقت روز جمعه در استان فعال است.

وی با بیان اینکه این سامانه سبب بارش باران و برف در اغلب نقاط استان سمنان می‌شود، گفت: بارش باران برای اغلب نقاط استان و بارش برف به‌صورت عمده برای ارتفاعات، نواحی کوهستانی و شمالی استان سمنان پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با بیان اینکه فعالیت این سامانه سبب کاهش نسبی دما می‌شود گفت: با فعالیت این سامانه بارشی دمای هوا بین ۲ تا ۴ درجه کاهش می‌یابد.

مصطفوی با بیان اینکه منطقه اثر این سامانه ارتفاعات و نواحی شمالی استان سمنان است، تصریح کرد: احتمال لغزندگی و یخبندان و اختلال در تردد محور‌های شمالی و کوهستانی استان سمنان وجود دارد.

وی با بیان اینکه مه‌آلودگی نیز برای برخی از نقاط استان پیش‌بینی می‌شود تصریح کرد: مه آلودگی سبب کاهش دید شده و از این رو شهروندان باید هنگام تردد احتیاط کنند.

احتمال آب‌گرفتگی معابر وجود دارد

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با بیان اینکه با فعالیت این سامانه بارشی احتمال آب‌گرفتگی معابر وجود دارد بر ضرورت کنترل و لایروبی شبکه آبراه‌های استان و لایروبی جوی‌ها و آبراه‌ها تأکید کرد و گفت: عدم اتراق و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها را توصیه کرد.

مصطفوی با بیان اینکه فعالیت این سامانه بارشی سبب یخبندان و اختلال در تردد محور‌های شمالی و کوهستانی می‌شود از راهداری و دستگاه‌های ذی‌ربط به‌ویژه در گردنه‌های برف‌گیر خواست تا در این زمینه آمادگی لازم را داشته باشند تردد در این محور‌ها نیز با احتیاط صورت گیرد.

وی با بیان اینکه احتمال خسارات ناشی از وزش باد نیز با فعالیت این سامانه بارشی وجود دارد، گفت: عدم صعود به ارتفاعات و نواحی کوهستانی و عدم چرای دام‌ها در ارتفاعات و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها توصیه می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی