تیتر امروز

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....
کدام مربی شلوغ کارتر است؟
جشنواره شامورتی‌بازهای لیگ ۲۲

کدام مربی شلوغ کارتر است؟

هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر با حواشی و نتایج عجیبی همراه بود. استقلال برد پرسپولیس باخت و حاشیه های بازی فولاد و پرسپولیس که به طور حتم تا ماهها می تواند دو باشگاه را مقابل هم قرار دهد.

جذاب‌ترین شهر‌های جهان؛ از پاریس و دوبی تا نیویورک

در فهرست برترین مقاصد شهری گردشگری جهان در سال ۲۰۲۲، پاریس برای دومین سال پیاپی در صدر ایستاد و دوبی نیز از حیث جذب گردشگر اول شد.

کد خبر: ۱۴۲۹۹۴
۱۱:۲۵ - ۱۴ دی ۱۴۰۱

جذاب‌ترین شهر‌های جهان؛

دیدارنیوز: شبکه خبری سی‌ان‌ان، گزارش جدید یک شرکت تحقیقات بازار مستقر در بریتانیا به نام یورومانیتور (Euromonitor) حاکی از آن است که اروپا در سال ۲۰۲۲ برنده بازی گردشگری بوده است.

این شرکت تحقیقاتی هر ساله جذابیت ۱۰۰ شهر در سراسر جهان را از شش زاویه، از جمله سیاست‌ها و عملکرد گردشگری، پایداری، زیرساخت‌ها، سلامت و ایمنی و عملکرد اقتصادی مقایسه می‌کند.

در دوران پیش از کووید، زمانی که این شاخص مقاصد پیشرو را بر اساس تعداد ورودی‌های بین‌المللی رتبه‌بندی می‌کرد، شهر‌های آسیایی در صدر فهرست قرار داشتند و هنگ‌کنگ و بانکوک جایگاه نخست را به خود اختصاص می‌دادند، اما اکنون برای دومین سال متوالی، پاریس در فهرست ۱۰۰ شهر در سال ۲۰۲۲ مقام نخست را حفظ کرده است، درحالی که هشت شهر از ۱۰ شهر برتر، همسایگان اروپایی آن هستند.

این گزارش، پایتخت فرانسه را به دلیل عملکرد استثنایی در سیاست گردشگری و جذابیت، زیرساخت‌های گردشگری و عملکرد گردشگری به عنوان «بهترین مقصد جهان» در سال ۲۰۲۲ مورد تمجید قرار داده است.

دوبی بار دیگر در این فهرست رتبه دوم را به خود اختصاص داد، اما زمانی که صحبت از ورودی واقعی بین‌المللی به میان می‌آید، رتبه اول از آنِ این شهر است. بیش از ۱۲ میلیون سفر ورودی به دبی در سال جاری انجام شد که نسبت به آمار سال گذشته تقریبا با رشد دو برابری همراه بوده است، البته برگزاری اکسپوی ۲۰۲۰ دبی که از اکتبر ۲۰۲۱ تا مارس ۲۰۲۲ برگزار شد تا حدودی به این امر کمک کرد.

در سطح جهانی، ورودی‌های بین‌المللی امسال بیش از ۸۰ درصد از نظر تعداد سفر افزایش یافته است.

یورومانیتور همچنین اعلام کرد: «در حالی که ۲۰۲۲ سال مثبتی برای بخش سفر بود، راه بهبود کامل پس از همه‌گیری طولانی است و حمایت دولت‌ها در همه مناطق حیاتی است. افزایش شدید تورم، بدتر شدن شرایط اقتصادی و جنگ در اوکراین، از جمله عواملی است که احتمالاً بر سرعت بازگشت گردشگری تأثیر می‌گذارد.»

در مجموع ۴۰ شهر اروپایی در این رتبه‌بندی قرار گرفتند که ایتالیا شش شهر، اسپانیا پنج شهر و یونان چهار شهر در این فهرست دارند.

پس از پاریس و دوبی، آمستردام هلند در رتبه سوم و مادرید اسپانیا در رتبه چهارم قرار گرفته‌اند، رم ایتالیا نیز جایگاه پنجم را به خود اختصاص داده است. لندن هم امسال با دو پله صعود به رتبه ششم این فهرست رسیده است. مونیخ و برلین نیز با دو پله صعود در رده‌های هفتم و هشتم و بارسلون هم با یک رتبه صعود به رتبه نهم این فهرست دست یافته‌اند.

نیویورک به آخرین رده در ۱۰ رتبه برتر رسید، اگرچه این گزارش اشاره کرده که شهر‌های آمریکا به طور کلی "بازگشت قوی در عملکرد گردشگری" را طی یک سال گذشته نشان داده‌اند.

آسیا به دلیل محدودیت‌های سفر مرتبط با کووید، عملکرد متفاوتی در منطقه داشته است، اما شهر‌های آسیایی، بزرگ‌ترین جهش‌ها را در عملکرد داشتند؛ سنگاپور ۳۰ پله در این فهرست جهش کرده و به عنوان یک مقصد تجاری با مالیات ساده و شمار زیادی از کارمندان ماهر، مورد تحسین قرار گرفته است.

شهر‌های گردشگری واقع در آفریقا و خاورمیانه نیز از نظر سلامت و ایمنی بهترین عملکرد را به ثبت رسانده‌اند.

سفر‌های درون منطقه‌ای، کاهش محدودیت‌های مرتبط با کووید و بازگشت دوباره سفر‌های بین‌المللی همگی کلید جذابیت شهر‌هایی بودند که در سال ۲۰۲۲ درخشیدند. با این حال، یورومانیتور پیش‌بینی کرده آسیا، منطقه‌ای است که باید در سال ۲۰۲۳ شاهد بازگشت سفر‌های بین‌المللی، چه ورودی و چه خروجی باشد و مطمئناً این رتبه‌بندی را تغییر خواهد داد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی