تیتر امروز

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند
حمایت یک اقتصاددان از مکانیزم مولدسازی و هیات هفت نفره

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند

بهمن آرمان اقتصاددان به عنوان موافق مولدسازی و ترکیب هیات هفت گفت: با توجه به تجارب بد و فسادزای گذشته که در قالب بحث خصوصی سازی، این بار باید به طرح مولدسازی اعتماد کرد. مخالفان و کسانی که سر...
عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!
دیدار از مصوبه جدید شهرداری گزارش می‌دهد

عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!

چهاردهم بهمن خبری مبنی بر اخذ عوارض از قبور بهشت زهرا در رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌های زیادی به همراه داشت و حالا معاونان زاکانی به هر طریقی این خبر را تکذیب می‌کنند؛ اما واقعیت چیست؟

نیاز وزارت بهداشت به جذب ۱۰۰ هزار نیروی جدید

سیف‌الله مرادی، مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت گفت: اعلام نیاز وزارت بهداشت به سازمان اداری و استخدامی برای جذب حداقل ۱۰۰ هزار نیرو بوده که امیدواریم بخش زیادی از آن مورد موافقت قرار گیرد.

کد خبر: ۱۴۲۹۳۲
۱۰:۱۹ - ۱۳ دی ۱۴۰۱

نیاز وزارت بهداشت به جذب ۱۰۰ هزار نیروی جدید

دیدارنیوز: مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت از پیشرفت مطلوب مراحل اخذ مجوز استخدامی وزارت بهداشت در سازمان اداری و استخدامی کشور پس از ماه‌ها جلسات مستمر و فشرده کارشناسی خبر داد و گفت: اعلام نیاز وزارت بهداشت به سازمان اداری و استخدامی برای جذب حداقل ۱۰۰ هزار نیرو بوده است که امیدواریم بخش زیادی از آن مورد موافقت قرار گیرد.

سیف‌الله مرادی، مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت از پیشرفت مطلوب مراحل اخذ مجوز استخدامی وزارت بهداشت در سازمان اداری و استخدامی کشور پس از ماه‌ها جلسات مستمر و فشرده کارشناسی خبر داد و گفت: اعلام نیاز وزارت بهداشت به سازمان اداری و استخدامی برای جذب حداقل ۱۰۰ هزار نیرو بوده است که امیدواریم بخش زیادی از آن مورد موافقت این سازمان قرار بگیرد که در همین راستا پس از جلسات اخیری که با حضور وزیر بهداشت و رئیس سازمان اداری و استخدامی برگزار شد و همچنین در بیان کمبود شدید نیرو در نشست اخیر ستاد ملی کرونا، موافقت‌های ضمنی در خصوص برگزار آزمون وزارت بهداشت صورت گرفته است.

وی در ادامه این اعلام نیاز را برای همه رسته‌های نظام سلامت اعم از بهداشت و درمان و ... عنوان کرد و گفت: بازنشستگی نیرو‌ها ازیک‌طرف و تکمیل و احداث بیش از ۲۰۰۰ پروژه عمرانی تا پایان سال نیز از طرف دیگر، وزارت بهداشت را در کمبود شدید نیرو برای ارائه حداقل خدمات سلامت به‌ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار قرار داده است.

مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت از پیگیری تبدیل وضعیت مدافعان سلامت دوران کرونا در چهارچوب طرح ساماندهی کارکنان دولت از طریق دستگاه‌های ذی‌ربط و مجلس شورای اسلامی به‌موازات برنامه‌های دیگر وزارت بهداشت برای جبران کمبود نیرو از قبیل بازگشت به کار نیرو‌های طرحی دوران کرونا خبر داد و افزود: با توجه به کمبود شدید نیرو در وزارت بهداشت، به دنبال این هستیم که بخشی از این کمبود را از طریق برگزاری آزمون استخدامی و بخشی دیگر را از طریق تبدیل وضعیت و مابقی را در صورت امکان از بازگشت به کار نیرو‌های طرحی دوران کرونا تأمین کنیم که همه این موارد به‌موازات یکدیگر برنامه‌ریزی شده است و قرار نیست از هیچ‌کدام از مواضع مذکور عقب‌نشینی و صرف‌نظر کنیم.

وی در ادامه با یادآوری جان‌فشانی‌های مدافعان سلامت در دوران همه‌گیری کرونا از موافقت و تلاش وزارت بهداشت برای تبدیل وضعیت این نیرو‌ها خبر داد و گفت: در جلساتی که با کمیسیون‌های مربوطه در مجلس شورای اسلامی و سازمان‌های ذی‌ربط در دولت داشته‌ایم، پیشنهاد تبدیل وضعیت این نیرو‌ها را بار‌ها مطرح کرده‌ایم که با نظر مسئولان مربوطه تصمیم بر این شده است که این موضوع در قالب طرح ساماندهی کارکنان دولت محقق شود و این یک مطالبه به‌حق برای وزارت بهداشت و کلیه همکارانی است که در آن دوران از جان خود گذشتند که جان مردم را نجات دهند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، مرادی همچنین به تلاش‌های اخیر وزارت بهداشت و حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای بازگشت به کار نیرو‌های طرحی دوران کرونا اشاره کرد و گفت: از نظر ما بازگشت به کار این نیرو‌ها حداقل کاری است که برای قدرشناسی از بصیرت و عمل به هنگام آنان در مواجهه با بیماری کرونا و پشت سر گذاشتن پیک‌های مختلف می‌توان انجام داد.

وی ضمن تأکید بر حمایت همه‌جانبه وزارت بهداشت از کارکنان نظام سلامت، تحقق نیاز‌ها و پیشنهادات این وزارت را مشروط به موافقت سازمان‌های برنامه‌وبودجه و اداری و استخدامی و حمایت مجلس شورای اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت برای حمایت از کارکنان خود، تأمین حداقل نیروی موردنیاز و ارائه خدمات باکیفیت به مردم، تمام توان خود را به میدان آورده و امیدوار است که سازمان‌های مذکور نیز نگاه ویژه و متفاوتی به وزارت بهداشت و مقوله سلامت نسبت به سایر دستگاه‌های اجرایی داشته باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی