تیتر امروز

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند
حمایت یک اقتصاددان از مکانیزم مولدسازی و هیات هفت نفره

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند

بهمن آرمان اقتصاددان به عنوان موافق مولدسازی و ترکیب هیات هفت گفت: با توجه به تجارب بد و فسادزای گذشته که در قالب بحث خصوصی سازی، این بار باید به طرح مولدسازی اعتماد کرد. مخالفان و کسانی که سر...
عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!
دیدار از مصوبه جدید شهرداری گزارش می‌دهد

عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!

چهاردهم بهمن خبری مبنی بر اخذ عوارض از قبور بهشت زهرا در رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌های زیادی به همراه داشت و حالا معاونان زاکانی به هر طریقی این خبر را تکذیب می‌کنند؛ اما واقعیت چیست؟
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران مطرح کرد

نیاز به تدابیر لازم برای کاهش قیمت «پیاز»

پس از گرانی شدید قیمت پیاز مانند دیگر اقلام خوراکی، اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران می‌گوید قیمت پیاز هنوز کاهشی نشده و باید برای آن تدابیر لازم را در نظر گفت.

کد خبر: ۱۴۲۸۸۴
۱۳:۴۶ - ۱۲ دی ۱۴۰۱

نیاز به تدابیر لازم برای کاهش قیمت «پیاز»

دیدارنیوز: رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران گفت: اگر بستر‌های کاهش قیمت پیاز فراهم شود یعنی یا صادرات انجام نشود یا واردات صورت گیرد قیمت پیاز کاهشی می‌شود.

اسدالله کارگر در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به اینکه قیمت پیاز چه زمانی کاهشی می‌شود؟ گفت: قیمت پیاز هنوز کاهشی نشده است و بایستی تدابیری برای آن اتخاذ شود تا قیمت‌ها روند کاهشی به خود بگیرد. یعنی اگر بستر آن فراهم شود قیمت‌ها خود به خود کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: بایستی واردات صورت بگیرد یا صادرات انجام نشود تا قیمت‌ها متعادل شود. البته باید این را در نظر داشت که زمستان و تابستان مثل هم نیستند و قطعا در زمستان محصولات تره باری افزایش قیمت دارند.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران افزود: قیمت خرید عمده پیاز در میدان مرکزی میوه و سبزی بسته به کیفیت آن کیلویی ۱۹ تا ۲۳ هزار تومان است که مغازه داران بایستی با اعمال سود ۳۵درصدی، آن را به فروش برسانند. یعنی اگر مغازه داری پیاز را کیلویی ۲۴ هزار تومان خریداری کند با احتساب هزینه‌های جانبی و سود اگر حدود ۳۰ هزار تومان بفروشد گران‌فروشی نیست، زیرا خودش هم گران خریده است.

وی در پایان گفت: رصد بازرسان ما در سطح شهر، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف براساس فاکتور قابل پیگیری است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی