تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ یک هفته عزای عمومی در ترکیه
شمار جان‌باختگان به بیش از ۲۶۰۰ نفر رسید

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ یک هفته عزای عمومی در ترکیه

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.
استان مرکزی

کودک پنج‌ساله ساوجی سه نفر را نجات داد

رییس بیمارستان تامین اجتماعی شهید چمران ساوه از اهدای عضو یک کودک پنج ساله به سه بیمار نیازمند خبر داد.

کد خبر: ۱۴۲۶۵۷
۱۴:۵۹ - ۰۷ دی ۱۴۰۱

کودک پنج‌ساله ساوجی سه نفر را نجات داد

 

دیدارنیوز: دکتر مهسا صابری در این رابطه اظهار کرد: این کودک پنج ساله که "کیان مرادیان" نام دارد بر اثر ایست قلبی و تنفسی در ۲۷ آذرماه سال‌جاری به این بیمارستان مراجعه می‌کند و حدود ۵۰ دقیقه عملیات احیا بر روی بیمار انجام می‌شود و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و تحت درمان قرار می‌گیرد.

وی افزود: با وجود تلاش کادر درمان، متاسفانه بیمار در ۳۰ آذرماه دچار مرگ مغزی شده و توسط پزشکان متخصص بیمارستان مرگ مغزی وی محرز می‌شود و با رضایت خانواده و طی هماهنگی تیم اهدای عضو دانشکده علوم پزشکی ساوه با بیمارستان امام خمینی (ره) تهران برای اهدای عضو، اعزام می‌شود.

دکتر صابری ادامه داد: در بیمارستان امام خمینی (ره) نیز مطابق با دستورالعمل‌های موجود در خصوص مرگ مغزی بیماران و پیوند اعضا، معاینه توسط پزشکان دیگر انجام و مرگ مغزی به صورت قطعی محرز شد.

وی افزود: با اقدام خیرخواهانه خانواده بیمار که به اهدای تمامی اعضای بدن وی رضایت دادند، دو کلیه و کبد این کودک به بیماران نیازمند پیوند شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی