تیتر امروز

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند
حمایت یک اقتصاددان از مکانیزم مولدسازی و هیات هفت نفره

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند

بهمن آرمان اقتصاددان به عنوان موافق مولدسازی و ترکیب هیات هفت گفت: با توجه به تجارب بد و فسادزای گذشته که در قالب بحث خصوصی سازی، این بار باید به طرح مولدسازی اعتماد کرد. مخالفان و کسانی که سر...
عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!
دیدار از مصوبه جدید شهرداری گزارش می‌دهد

عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!

چهاردهم بهمن خبری مبنی بر اخذ عوارض از قبور بهشت زهرا در رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌های زیادی به همراه داشت و حالا معاونان زاکانی به هر طریقی این خبر را تکذیب می‌کنند؛ اما واقعیت چیست؟

آمادگی ارائه خدمات درمانی برای افزایش احتمالی موارد کووید ۱۹ در بیمارستان‌ها

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آمادگی ارائه خدمات درمانی برای افزایش احتمالی موارد کووید ۱۹ در بیمارستان‌های کشور خبر داد.

کد خبر: ۱۴۲۶۱۱
۰۸:۴۰ - ۰۷ دی ۱۴۰۱

آمادگی ارائه خدمات درمانی برای افزایش احتمالی موارد کووید ۱۹ در بیمارستان‌ها

دیدارنیوز: معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخشنامه‌ای به روسای دانشگاه/ دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور بر ضرورت آمادگی ارائه خدمات درمانی برای افزایش احتمالی موارد کووید ۱۹ در بیمارستان‌های کشور تاکید کرد.

به نقل از وبدا، این بخشنامه به شرح زیر است:

روسای دانشگاه/دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سرلسر کشور

با توجه به شیوع مجدد بیماری کووید ۱۹ در برخی از کشور‌ها و احتمال افزایش موارد بیماری در کشور لازم است موارد زیر برای آمادگی هر چه بیشتر ارائه خدمات درمانی به بیماران مراجعه کننده به بیمارستان‌ها مورد تاکید و اقدامات لازم انجام گردد.

- ظرفیت‌های موجود تشخیصی درمانی کلیه بیمارستان‌های تحت پوشش بررسی شوند. درصورت نیاز، مسیر‌های خدمت و مسیر ارجاع و مراجعه بیماران سرپایی/بستری (به تفکیک بزرگسال و اطفال) بازبینی شوند.

مانور مدیریتی واحد تریاژ در کلیه بیمارستان‌ها درخصوص نحوه اجرای تریاژ دو لایه براساس دستورالعمل کشوری تریاژ (ESI-IV) صورت گیرد.

تشکیل تیم مدیریت بحران بیمارستان با محوریت بیماری کووید ۱۹ (ریاست، مدیریت و معاونین بیمارستان، ریاست بخش اورژانس و مدیر پرستاری بیمارستان) و بررسی و تحلیل شرایط و مداخله به هنگام انجام شود.

- تیم نظارتی ستاد معاونت درمان دانشگاه /دانشکده میزان آمادگی بیمارستان‌ها را بررسی و نکات قابل بهبود را پیگیری و اصلاح نمایند.

- هماهنگی عملیاتی معاونت‌های درمان، بهداشت و توسعه دانشگاه/ دانشکده به منظور موارد زیر انجام شود: اطلاع رسانی به مردم در سطح منطقه تحت پوشش درخصوص احتمال بروز موج جدید بیماری. هماهنگی با واحد مدیریت بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی/ شبکه بهداشت و درمان شهرستان برای رصد روزانه بروز موارد ابتلا سرپایی و افزایش ظرفیت‌های تشخیصی. شناسایی، مدیریت ارجاع و پذیرش بیماران مطابق اندیکاسیون‌های ارجاع از مراکز جامع سلامت و مطابق نقشه ارجاع کشوری منطبق بر برنامه پزشکی خانواده

- اقدامات تشخیص درمانی مطابق با آخرین پروتکل درمانی کووید ۱۹ و درصورت ابلاغ بخشنامه‌های بعدی براساس آن‌ها انجام شود.

- آگاهی بخشی و نظارت بر تجویز منطقی آنتی بیوتیک‌ها و رعایت پروتکل‌های درمانی بیماری‌های ویروسی بیماران سرپایی و بستری و پیشگیری از مقاومت آنتی بیوتیکی؛ از طریق تشکیل مستمر کمیته کنترل عفونت بیمارستانی مورد پایش و بررسی قرار داده شود.

- دارو‌های موردنیاز درمان کووید ۱۹ مطابق آخرین پروتکل درمانی ابلاغی و سایر دارو‌ها و لوازم مصرفی برآورد و پیش بینی‌های لازم انجام شوند. دسترسی و نحوه اکسیژن درمانی مطابق پروتکل استاندارد نظارت شود.

- مدیریت ارجاع و انتقال بین مراکز درمانی با هماهنگی واحد EOC و ستاد مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه/دانشکده (۱۱۵) انجام شود.

-آموزش/ بازآموزی مستمر کارکنان درمانی و پشتیبانی برای حسن اجرای پروتکل‌های پیشگیری و درمانی انجام شود.

- وسائل حفاظت فردی متناسب با تعداد و نوع ارائه خدمات کارکنان برآورد و پیش بینی‌های لازم انجام شود. استفاده از آن‌ها توسط واحد کنترل عفونت بیمارستان آموزش/ بازآموزی و نظارت شوند.

- درصورت افزایش موارد بستری، مدیریت تخت، تیم تنفسی و ترخیص از بخش ویژه مورد تاکید قرار داده شود.

- اطلاعات مورد نیاز (شامل بیماران سرپایی، بستری، آمار‌های فوت مشکوک، محتمل و قطعی) در تمامی ایام هفته (شامل روز‌های تعطیل) کماکان در سامانه‌های مربوطه ثبت شوند. مسئولیت صحت، دقت و به هنگام ثبت اطلاعات، به عهده رئیس بیمارستان است.

- گزارش روزانه شامل آمار مراجعین (سرپایی و بستری) و شاخص‌های مربوطه توسط تیم مدیریت بیمارستان و ستاد دانشگاه/ دانشکده بررسی و نیاز به افزایش ظرفیت و امکانات موجود براساس روند مراجعین، تصمیم گیری و اجرا شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی