تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

توضیحات وزیر اقتصاد درباره تورم و افزایش نرخ سود بانکی

احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی درباره احتمال افزایش سود بانکی و نرخ تورم گفت: در مصوبه شورای پول و اعتبار جزییات و ترتیباتی برای افزایش نرخ سود، بیشتر در قالب اوراق گواهی سپرده در نظر گرفته و مصوب شده که بانک مرکزی در این باره اطلاع‌رسانی کند. تمام گزارش‌های بین‌المللی در مورد اقتصاد ایران تهیه شده گواه از کاهش نرخ تورم دارند.

کد خبر: ۱۴۲۵۴۸
۱۸:۴۵ - ۰۵ دی ۱۴۰۱

توضیحات خاندوزی در مورد افزایش نرخ سود بانکی و نرخ تورم

دیدارنیوز: وزیر امور اقتصاد و دارایی توضیحاتی را درمورد احتمال افزایش سود بانکی و نرخ تورم ارائه کرد.

سید احسان خاندوزی در جمع خبرنگاران درمورد احتمال افزایش نرخ سود بانکی توضیح داد: در مصوبه شورای پول و اعتبار جزییات و ترتیباتی برای افزایش نرخ سود، بیشتر در قالب اوراق گواهی سپرده در نظر گرفته و مصوب شده که بانک مرکزی در این باره اطلاع‌رسانی کند.

وزیر اقتصاد ادامه داد: در این مصوبه نرخ سود برای هر کدام از سپرده‌های کوتاه مدت، بلند مدت و تسهیلات به طور جداگانه در نظر گرفته شده است که امسال به اجرا می‌رسد.

وی درمورد آماری که درمورد کاهش نرخ تورم اعلام شده است نیز اظهار کرد: بانک مرکزی درباره بازار ارز نوسانات قیمتی را تحت کنترل دارد، اما اتفاقا با توجه به ماهیت شاخص‌های اقتصادی که پس از ١٢ ماه در شاخص تورم شاهد برگشت این شاخص به سطوحی که وجود داشت هستیم و تمام مدل‌های اقتصادی کاهش نرخ تورم را گزارش می‌دهند. تمام گزارش‌های بین‌المللی هم در مورد اقتصاد ایران تهیه شده گواه از کاهش نرخ تورم دارند.

به گفته خاندوزی، جلسات شورای عالی مبارزه با پولشویی در یک سال و چهار ماه از شروع به کار دولت معادل چهار سال دولت گذشته برگزار شده و شاهد تحولاتی در فعالیت‌های این شورا هستیم.

وی با تاکید بر اینکه هدف شورای عالی مبارزه با پولشویی این است که امکان تامین مالی و گردش وجوه تخلفات اقتصادی اعم از قاچاق مواد مخدر، کالا و ارز و فرار‌های بزرگ مالیاتی و گردش‌های مالی مخل در بازار‌های دارایی و ... را به حداقل برساند، عنوان کرد: تفاهم‌نامه‌ای که امروز بین مرکز اطلاعات مالی وزارت اقتصادی، قوه قضاییه، فراجا، وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه منعقد شد در ادامه همین مسیر قرار دارد که از تمام ظرفیت‌های سامانه‌های اقتصادی کشور و دستگاه‌های نظارتی برای شناسایی سریع و مقابله به هنگام با تعداد اندکی از جریان‌های مالی که تاثیرات زیادی در نوسانات اقتصادی در حوزه تامین مالی قاچاق دارند، استفاده کنیم.

وزیر اقتصاد ادامه داد: همچنین برای تحرک خارجی مرکز اطلاعات مالی توافقنامه خوبی با کشور‌های همسایه به ویژه کشور‌های اوراسیا منعقد شده امیدواریم این اقداماتی که در ١۶ ماه گذشته انجام شده خروجی خود را در ماه آینده در پیشگیری از جرایم مالی در کشورمان نشان دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی