تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران اعلام کرد

قیمت تخم‌مرغ پایین است و تولید صرفه اقتصادی ندارد!

باوجود گران شدن تخم مرغ در بازار، ناصر نبی‌پور، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: مشکل اصلی ما قیمت تخم‌مرغ است. قیمت تخم‌مرغ آنقدر پایین است که تولید صرفه اقتصادی ندارد و مسئولان نیز به وعده خود مبنی بر اصلاح قیمت تخم‌مرغ عمل نکرده‌اند.

کد خبر: ۱۴۲۵۳۲
۱۳:۳۸ - ۰۵ دی ۱۴۰۱

تخم مرغ

دیدارنیوز: رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینکه سهیمه‌بندی نهاده‌ها به صورت یک ماهه در سامانه بازارگاه درست نیست، زیرا مرغدار باید همیشه ذخیره داشته باشد، گفت: این سهیمه‌بندی باعث شده تا مرغداران برای تامین نهاده‌های مورد نیاز خود به بازار آزاد مراجعه کنند.

ناصر نبی‌پور، با بیان اینکه از حدود یک‌ماه پیش سهمیه واحد‌های مرغ تخمگذار را یک‌ماهه کرده‌اند، گفت: تا قبل از این مرغداران می‌توانستند برای دو تا سه ماه نهاده خریداری کنند، اما حالا در سامانه بازارگاه امکان خرید برای یک‌ماه وجود دارد.

وی ادامه داد: اگر مرغداری امروز در سامانه بازارگاه نهاده سفارش دهد حدود ۲ تا ۳ هفته بعد نهاده به دستش می‌رسد به همین جهت مرغداران مجبور شده‌اند نهاده مورد نیاز خود را از بازار آزاد تهیه کنند. همچنین مقدار نهاده را نیز در این سامانه کم کرده‌اند و سویا به ۲۲ درصد رسیده است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینکه سهمیه بندی یکماهه درست نیست و مرغدار باید همیشه ذخیره داشته باشد، گفت: قیمت سویا در بازار آزاد کیلویی ۲۳ هزار تومان است و ذرت نیز ۱۱ تا ۱۲ هزار تومان است.

وی تصریح کرد: مشکل اصلی ما قیمت تخم‌مرغ است. قیمت تخم‌مرغ آنقدر پایین است که تولید صرفه اقتصادی ندارد و مسئولان نیز به وعده خود مبنی بر اصلاح قیمت تخم‌مرغ عمل نکرده‌اند.

به گفته نبی پور هر کیلو تخم‌مرغ برای مرغدار ۴۳ تا ۴۵ هزار تومان تمام می‌شود که بایستی با قیمت ۴۸ هزار تومان بفروشد در حالی که هر کیلو تخم‌مرغ در حال حاضر در بازار با قیمت ۳۶ تا ۳۷ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: وقتی قیمت تخم‌مرغ کمی در بازار بالا رفت جلوی صادرات را گرفتند. در حالی که صادرات بر قیمت اثری نداشت، چون مقدار آن کم بود. از ابتدای سال تاکنون فقط ۲۷ هزار تن تخم مرغ صادر شده است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در پایان گفت: خبر توقف صادرات منجر به کاهش ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومانی تخم‌مرغ در بازار شد، در حالی که تخم‌مرغ توسط واسطه‌ها گران شده بود و درب مرغداری‌ها افزایشی چندانی نداشت.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی