تیتر امروز

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند
حمایت یک اقتصاددان از مکانیزم مولدسازی و هیات هفت نفره

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند

بهمن آرمان اقتصاددان به عنوان موافق مولدسازی و ترکیب هیات هفت گفت: با توجه به تجارب بد و فسادزای گذشته که در قالب بحث خصوصی سازی، این بار باید به طرح مولدسازی اعتماد کرد. مخالفان و کسانی که سر...
عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!
دیدار از مصوبه جدید شهرداری گزارش می‌دهد

عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!

چهاردهم بهمن خبری مبنی بر اخذ عوارض از قبور بهشت زهرا در رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌های زیادی به همراه داشت و حالا معاونان زاکانی به هر طریقی این خبر را تکذیب می‌کنند؛ اما واقعیت چیست؟
وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد

یک میلیون و ۴۰۰ هزار بی‌سواد در ایران

وزیر آموزش و پرورش از وجود یک میلیون و ۴۰۰ هزار بی‌سواد در گروه سنی بین ۱۰ تا ۴۹ سال در کشور خبر داد و گفت: وزارت آموزش‌ و پرورش همه ظرفیت‌های خود را برای سوادآموزی در کشور به کار می‌گیرد.

کد خبر: ۱۴۲۵۳۰
۱۳:۲۸ - ۰۵ دی ۱۴۰۱

یک میلیون و ۴۰۰ هزار بی‌سواد در ایران

دیدارنیوز: یوسف نوری دوشنبه ۵دی‌ماه در دومین کنگره ملی ۱۷۹ شهید نهضت سوادآموزی در سمنان خواستار همکاری دیگر دستگاه‌ها با آموزش و پرورش شد و اظهار کرد: تلاش می‌شود با همراهی دیگر بخش‌ها، بی‌سوادی در کشور به صفر نزدیک شود.

وی با اشاره به کارنامه درخشان کشورمان در سوادآموزی از برنامه‌های جمهوری اسلامی ایران برای باسوادی به عنوان برنامه‌هایی موفق نام برد و افزود: یکی از خدمات و برکات جمهوری اسلامی در بیش از چهار دهه، توجه به نهضت سوادآموزی در کشور و افزایش قابل توجه نرخ باسوادی است.

این عضو کابینه از افزایش پنج برابر فضا‌های آموزشی در دوران انقلاب خبر داد و گفت: در ابتدای انقلاب به ازای هر دانش آموز در کشور تنها ۱.۵ متر مربع فضای آموزشی بوده که این رقم امروزبه ۵.۲۲ متر مربع به ازای هر دانش‌آموز رسیده است.

نوری با اشاره به افزایش نرخ باسوادی در ایران طی این سال‌ها تصریح کرد: میانگین نرخ باسوادی در اوایل انقلاب ۴۷ درصد بود که اینک به ۹۷ درصد رسیده است.

وزیر آموزش و پرورش از تلاش برای باسوادی جامعه هدف در سراسر کشور از طریق نهضت سوادآموزی خبر داد و اضافه کرد: دولت سیزدهم همه توان خود را برای افزایش باسوادی به کار گرفته از همین رو افراد تحت پوشش سوادآموزی در این بخش از ۱۲۰ هزار در سال گذشته، امسال به ۳۲۰هزار سوادآموز رسیده است.

وی بهره گیری از ظرفیت مردمی را راه به صفر رساندن نرخ بی‌سوادی دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران در بحث باسوادی در شمار کشور‌های برتر جهان است.

وی به رشد علم در کشورمان در دوران انقلاب پرداخت و ادامه داد: امسال ایران ۲۰ مدال طلای المپیاد کسب کرد و در زمینه شتاب علمی و حوزه فناوری‌های مختلف اقدامات خوبی انجام داده است.

این عضو کابینه، خواستار همکاری مردم با این وزارتخانه شد و اظهار کرد: برای تحقق بیانات رهبری معظم انقلاب در بیانیه گام دوم و شکل گیری تمدن اسلامی نوین نیازمند رشد آموزش و پرورش هستیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی