تیتر امروز

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!
به مناسبت ولادت با سعادت امیر‌المومنین

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!

سیزدهم رجب مزین است به ولادت مولی‌الموحدین علی بن ابیطالب و به همین مناسبت حسین جعفری پژوهشگر دینی، در یادداشتی اختصاصی، قطره‌ای از این دریا را وصف نموده است.
حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون
افاضات اضافه

از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون

خواندن روزنوشت‌های عوام‌الملک در هفته‌های متمادی نشان‌دهنده یک حقیقت بزرگ است، اینکه اگر عصر ابراهیم نبود قطعا این استعداد شگرف جناب عوام‌الملک به منصه ظهور نمی‌رسید. قلمش مستدام.

آغازگر جنگ اوکراین: روسیه آماده مذاکره است!

۱۰ مدت پس از تجاوز نظامی روسیه به اوکراین که با میلیون‌ها آواره و کشته و زخمی شدن هزاران نفر همراه بوده، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه که آغازگر این جنگ خونین بوده، مدعی شد مسکو آماده مذاکره با طرفین درگیر در جنگ اوکراین است.

کد خبر: ۱۴۲۴۷۸
۱۷:۱۸ - ۰۴ دی ۱۴۰۱

آغازگر جنگ: روسیه آماده مذاکره است!

دیدارنیوز: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه از تلویزیون ملی این کشور پخش شد گفت که مسکو آماده مذاکره با طرفین درگیر در جنگ اوکراین است، اما کی‌یف و حامیان غربی آن حاضر به گفتگو نیستند.

حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه سال ۲۰۲۲ میلادی که مرگبارترین جنگ در اروپا پس از جنگ جهانی دوم را رقم زد به بزرگترین رویارویی مسکو با غرب پس از بحران موشکی کوبا در سال ۱۹۶۲ تبدیل شده است.

کاخ کرملین می‌گوید تا زمانی که تمامی اهداف تعیین شده‌اش تحقق یابد خواهد جنگید. کی‌یف، اما می‌گوید تا زمانی که آخرین سرباز روس از خاک اوکراین و نیز شبه‌جزیره کریمه که روسیه در سال ۲۰۱۴ ضمیمه خاک خود کرد، خارج نشود، از پای نخواهد نشست.

ویلیام برنز، رئیس سازما سیا، در مصاحبه‌ای در ماه جاری با بیان این که تمامی درگیری‌ها با مذاکره پایان می‌یابند افزود که روسیه هنوز در پایان دادن به جنگ از طریق مذاکره جدی نیست. کی‌یف نیز می‌گوید این روسیه است که حاضر به مذاکره نیست.

میخائیلو پودولیاک، مشاور رئیس جمهور اوکراین اخیرا در توییتی نوشت: «روسیه یک تنه به اوکراین حمله کرد و شهروندان را می‌کشد. روسیه خواهان مذاکره نیست و مسئولیت گریزی می‌کند.»

پوتین می‌گوید گزینه و راه دیگری نیست

رئیس جمهوری روسیه در مصاحبه خود که از شبکه «راسیا ۱» پخش شد گفت که روسیه در جنگ اوکراین «مسیری درست» عمل می‌کند چرا که غرب به رهبری آمریکا درصدد فروپاشاندن روسیه بوده است. واشنگتن اتهام توطئه برای فروپاشی روسیه را رد می‌کند.

وی گفت: «باور دارم که ما درست عمل می‌کنیم، ما از منافع ملی، منافع شهروندان و مردم خود دفاع می‌کنیم. ما هیچ گزینه دیگری بجز حافظت از شهروندانمان نداریم.»

پوتین در جواب این سوال که آیا مناقشه ژئوپلیتیک با غرب به سطح خطرناکی نزدیک می‌شود گفت: «فکر نمی‌کنم، خیلی خطرناک نیست.»

وی همچنین گفت این غرب بود که تخم مناقشه در اوکراین را در انقلاب سال ۲۰۱۴ میلادی و با برافکندن رئیس جمهوری حامی روسیه کاشت.

روسیه بعد از تظاهرات و انقلاب موسوم به «میدان» شبه جزیره کریمه اوکراین را ضمیمه خاک خود کرد و جدایی‌طلبان تحت حمایت روسیه در شرق اوکراین جنگ علیه دولت مرکزی مستقر در کی‌یف را آغاز کردند.

ولادیمیر پوتین در بخش دیگری از سخنانش گفت: «در حقیقت اصلی‌ترین موضوع این است که سیاست مخالفان ژئوپلیتیک ما بر پاره کردن روسیه، روسیه تاریخی متمرکز شده است.»

پوتین معتقد است که غرب از سال ۱۹۹۱ میلادی، سالی که اتحاد جماهیر شوروی از هم فروپاشید، درصدد نابود کردن روسیه است.

کی‌یف و متحدان غربی آن، اما می‌گویند جنگی که پوتین به راه انداخته و تصرف اراضی به شیوه امپراطوری‌های سابق که باعث رنج و مرگ در سراسر اوکراین شده است، امروزه توجیه‌پذیر نیست.

پوتین در این مصاحبه روسیه را «کشوری بی‌همتا» با «مردمی بی‌مانند» خواند و گفت: «۹۹.۹ درصد شهروندان ما، مردم ما، حاضرند همه چیز خود را فدای منافع سرزمین مادری کنند و این موضوع برای من غریب نیست.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی