تیتر امروز

لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.
برد تراژیک استقلال و حذف از آسیا
نگاهی به هفته بیست و چهارم لیگ برتر

برد تراژیک استقلال و حذف از آسیا

با پیروزی تیم‌های بالانشین در هفته بیست و چهارم، جدول لیگ بدون تغییر باقی مانده اما ممکن است اتفاقاتی برای استقلال بیفتد و سرنوشت آبی‌ها به کلی تغییر کند.

«دشنام» در کتاب‌فروشی‌ها

رمان دشنام نوشته سیدمحسن امامیان در ۱۴۴ صفحه و شمارگان هزار نسخه، تابستان ۱۴۰۱ با قیمت ۵۸ هزار تومان توسط انتشارات جمکران منتشر شد.

کد خبر: ۱۴۱۶۵۷
۱۰:۵۱ - ۱۸ آذر ۱۴۰۱

«دشنام» در کتاب‌فروشی‌ها

دیدارنیوز: رمان «دشنام» داستان فردی است که مانع مجازات افرادی شد که به امام علی (ع) دشنام ندادند.

داستان دشنام درباره تلاش امویان برای حذف نام امام علی (ع) است. این داستان در حاشیه امیرزاده‌ای به نام زید می‌گردد که گرایشات علوی دارد. زید به دستور پدرش با فرستاده معاویه که خواستگار خواهرش است همراه می‌شود. زید می‌خواهد در این سفر فرستاده را محک بزند و متوجه شود که آیا فرستاده شایستگی ازدواج با خواهرش را دارد؟ در این سفر زید می‌فهمد که فرستاده اسامی افرادی را به همراه دارد که قرار است به جرم دشنام ندادن به امام علی (ع) مجازات شوند و به قتل برسند. زید که از دوستداران امام علی (ع) است می‌خواهد این نامه را به دست بیاورد و ازبین ببرد، اما فرستاده خلیفه متوجه می‌شود و زید به دردسر می‌افتد و تازه این آغاز ماجراست.

سیدمحسن امامیان نویسنده این کتاب متولد ۱۳۵۹ در تهران، نویسنده، پژوهشگر و مترجم است. وی سطح سه حوزوی و مدرس فیلم‌نامه‌نویسی و نگارش خلاق است. همچنین بیش از پنج دوره در مدرسه اسلامی هنر شرکت کرده و در دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت داشته‌است.

قسمتی از متن کتاب

شب هنگام بود که زید متوجه شد میزبانش خزانه‌دار کوفه است و عمرو پیغامی از دمشق برای او آورده است. در نامه پس از توضیحاتی درباره خراج حکومتی، قید شده بود اگر امیر فعلی بصره در امر امورات اموی کوتاهی کرد و از در مماشات فرامین قتل و اعدام را ترک نمود، سریعا عزل و جناب خزانه‌دار جانشین ایشان گردد. عمرو صندوقی نا چندان بزرگ به همراه داشت که در آن نامه‌ها و طومار‌هایی خاص بود و در هر منزل، مهر یکی باز می‌کرد و بعد از ابلاغ رساله، صندوق را قفل و کلید آن را زیر شال کمر پنهان میداشت. زید بسیار کنجکاو بود تا از فحوای دیگر رساله‌ها با خبر شود.

بعد از ضیافت شام، در ایوان عمارت خزانه‌دار بصره جای خواب مفصلی برای زید و عمرو گسترده و غلامی بالای سر آن‌ها گماشته شد تا ایشان را خدمت کند و به ابزاری متشکل از نی، حصیر و پر بوقلمون، شر پشه‌ها را دور سازد. زید خیره به آن صنعت پشه‌پران و سیمای مغموم عبد گماشته بود که بی هیچ شِکوه و خستگی کار خود می‌کرد. اما عمرو انگار به این قِسم خدمات عادت داشت، پا دراز کرده و پیش از خواب با خودش حساب و کتاب می‌کرد.

رمان دشنام نوشته سیدمحسن امامیان در ۱۴۴ صفحه و شمارگان هزار نسخه، تابستان ۱۴۰۱ با قیمت ۵۸ هزار تومان توسط انتشارات جمکران منتشرشد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی