تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ تلفات به ۶۰۰۰ نفر رسید
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ تلفات به ۶۰۰۰ نفر رسید

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

خراسان جنوبی؛ در پله سوم نرخ رشد جمعیت کشور

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی با بیان اینکه نرخ رشد جمعیت در خراسان جنوبی ۱.۲ و در کشور ۰.۷ است، گفت: خراسان جنوبی رتبه سوم نرخ رشد جمعیت در کشور را دارد.

کد خبر: ۱۴۱۶۱۰
۱۴:۳۴ - ۱۶ آذر ۱۴۰۱

   خراسان جنوبی؛ در پله سوم نرخ رشد جمعیت کشور

دیدانیوز: علیرضا مهرآور، امروز سه شنبه ۱۵ آذر در اولین نشست خبری پرسش و پاسخ پیرامون قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و معاون امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی برگزار شد، اظهار کرد: نرخ موالید در استان ۱۸.۲ بوده و نسبت جمعیتی استان ۱۰۴ است به ازای هر تولد ۱۰۰ دختر ۱۰۴ تولد پسر ثبت شده است.

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی با بیان اینکه از منظر خانواری نیز نرخ استان ۳.۴ است، تصریح کرد: نرخ ازدواج در استان و کشور به ترتیب ۸.۳ و ۶.۹ و نرخ طلاق نیز در استان و کشور به ترتیب ۱.۸ و ۲.۵ است.

مهرآور با بیان اینکه رتبه دوم نرخ موالید را پس از استان سیستان و بلوچستان داریم، اظهار کرد: جمعیت فعلی استان ۸۲۷ هزار نفر بوده و از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ۹ هزار و ۷۹۹ واقعه تولد در استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۶ کاهش داشته است.

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر درصد تغییر کل استان ۰.۵_ است، بیان کرد: خراسان جنوبی رتبه هفتم به لحاظ ثبت ازدواج و رتبه ۲۷ ثبت طلاق را در کشور دارد.

وی با بیان اینکه در هشت ماهه امسال، بیشترین فراوانی ولادت متعلق به مادران ۲۸ ساله و پدران ۳۳ ساله بوده و ۹۰ درصد از فرزندان اول از مادران ۱۸ تا ۳۵ ساله متولد شده‌اند، تصریح کرد: بیشترین سهم فرزندان سوم و چهارم مربوط به مادران ۳۰ تا ۳۴ ساله و بیشترین سهم فرزندان پنجم و بیشتر مربوط به مادران ۳۵ تا ۳۹ ساله است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی