تیتر امروز

وحیدی کلنگ زد، رئیسی دستور توقف داد؛ تالاب نابود شد
گزارش دیدار از وضعیت این روز‌های تالاب میانکاله

وحیدی کلنگ زد، رئیسی دستور توقف داد؛ تالاب نابود شد

روزی که ابراهیم رئیسی دستور داد که احداث پتروشیمی در میانکاله متوقف شود دیگر کار از کار گذشته بود، زیرا پیشتر وزیر کشور کلنگ نابودی آن را زده بود و حالا از این بهشت پرندگان، شوره‌زار مانده است...
حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
با حضور ۱۲ گروه نمایشی از ۶ شهرستان استان

آیین اختتامیه سی‌امین جشنواره تئاتر استانی اردبیل برگزار شد

آیین اختتامیه سی‌امین جشنواره تئاتر استانی اردبیل با حضور ۱۲ گروه نمایشی از ۶ شهرستان استان در سالن پارک بانوان اردبیل برگزار شد.

کد خبر: ۱۴۱۵۹۹
۱۳:۰۴ - ۱۶ آذر ۱۴۰۱

آیین اختتامیه سی‌امین جشنواره تئاتر استانی اردبیل برگزار شد

 

دیدارنیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ۱۶ آذر در مراسم اختتامیه سی‌امین جشنواره تئاتر استان اردبیل گفت: در اختتامیه سی‌امین جشنواره تئاتر استانی با حضور ۱۲ گروه‌های هنری از ۶ شهرستان مشکین‌شهر، خلخال، گرمی، بیله‌سوار، نیر و پارس‌آباد شاهد برگزاری یک رویداد مناسب هنری و نمایشی بودیم که با ارزیابی داوران، از آثار برتر تجلیل شد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری سی‌امین جشنواره تئاتر استان اردبیل تصریح کرد: این رویداد با ۲ هدف برگزار شد که در گام نخست رونق تئاتر در شهرستان‌ها را هدف‌گذاری کردیم و در کنار آن سعی کردیم تا عدالت فرهنگی به‌عنوان رویکرد دولت سیزدهم موردتوجه و حمایت قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل مشارکت گروه‌های مختلف تئاتر را در این جشنواره یادآور شد و گفت: سطح جشنواره بسیار بالا بود و ما توانستیم برای اولین‌بار سه اثر منتخب از استان را راهی جشنواره منطقه‌ای و ملی کنیم.

بحرالعلومی حضور هیئت داوران و بازبینی را برای مشاهده آثار در زمان برگزاری جشنواره‌های شهرستانی یادآور شد و افزود: ۱۲ گروه هنری در مجموع با هم رقابت کردند تا از بین آن‌ها در بخش‌های مختلف از هنرمندان و فعالان عرصه تئاتر با اهدای لوح سپاس، تندیس و هدایا تجلیل شد.

وی به برگزاری جشنواره ملی و یا منطقه‌ای در سال آینده برای گرامیداشت یکصدمین سال فعالیت تئاتر در خلخال اشاره کرد و ادامه داد: تلاش ما بر این است تا با هماهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در سطح ملی این رویداد را برگزار کنیم که در صورت تحقق‌نیافتن این امر به‌صورت منطقه‌ای و با حضور استان‌های هم‌جوار جشنواره تئاتر خلخال و یادبود یکصدمین سال فعالیت تئاتر در این شهرستان گرامی داشته خواهد شد.

بحرالعلومی خاطرنشان کرد: در کنار این رویداد، ما در مناسبت‌های مختلف شاهد برگزاری جشنواره‌های تئاتر خیابانی نیز هستیم که با محوریت مسائل فرهنگی برگزار شد و قطعاً در سال آینده نیز در موضوعات متنوع این جشنواره با حضور گروه‌های مختلف هنری ادامه خواهد یافت.

وی موفقیت گروه‌های تئاتر خیابانی را در جشنواره‌های خارج از استان یادآور شد و اضافه کرد: در آخرین افتخارآفرینی تئاتر خیابانی اردبیل موفق شد در جشنواره آستارا جوایز متعددی را نصیب خود کند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری سی‌امین جشنواره تئاتر استان اردبیل بیان کرد: تمام تلاش ما بر این است تا سطح کیفی این رویداد‌های هنری ارتقا یافته و یک شرایط مناسبی را در توان‌افزایی هنر نمایش استان شاهد باشیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی