تیتر امروز

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور
دیدار بررسی می‌کند

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور

از امروز هفته صنایع دستی در کشور آغاز شد، صنعتی که از سال‌ها پیش قرار بود در کنار صنعت گردشگری نقش عمده‌ای در ارزآوری داشته باشد، اما ...
گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.
گزارش دیدار از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیر بهداشت

کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟

وعده‌های عمل نشده وزیر بهداشت دولت ابراهیم رییسی در پانزدهمین ماه صدارت او سبب شد که او از مجلسی‌ها کارت زرد بگیرد، اخطاری که ممکن است تبدیل به اخراج بهرام عین اللهی شود.

کد خبر: ۱۴۱۵۳۲
۱۴:۰۲ - ۱۵ آذر ۱۴۰۱

کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟

 

دیدارنیوز_نسرین نیکنام: پانزدهم آذرماه برای وزیر بهداشت روز خوبی نبود، او در آستانه پانزدهمین ماه ریاستش در وزارت پر حاشیه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کارت زرد از نمایندگان مجلس گرفت، کارتی که نشانه عدم موفقیت او تاکنون در این پست است؛ هر چند که او بعد از گرفتن ۱۲۳ رای مخالف، از اسب زین کرده خود پیاده نشد در جریان رسیدگی به سوال فتح‌الله توسلی نماینده بهار و کبودرآهنگ و ۶۴ نفر از نمایندگان درباره علت عدم توجه وزارت بهداشت به وضعیت بهداشت و درمان شهرستان‌ها و روستا‌ها و برنامه این وزارتخانه برای تامین کادر پزشکی در کشور به‌ویژه در شهرستان‌ها و مناطق محروم طی اظهاراتی در صحن مجلس گفت که نسبت به مناطق کمتر برخوردار هم خودم همواره توجه داشته‌ام و هم به همه مدیران مرتباً گفته می‌شود که در این زمینه همکاری کنند.

اما قطعا خود عین‌اللهی هم می‌داند که نه این پاسخ و نه پاسخ‌هایی از این دست کارت زرد او را باطل نخواهد کرد و تدوام این نارضایتی می‌تواند منجر به خروج خود از دولت مردمی شود که او با مدرک دکترای چشم پزشکی و برای رسیدن به این مسند نامه‌ای را امضا کرد که متن آن مروبط به عدم واردات واکسن کرونا بود.

اما وقتی عین‌اللهی پشت میز وزارت پرطمطراق بهداشت نشست، نظرش در مورد واردات واکسن به شدت تغییر کرد تا جاییکه تا همین چندی پیش هم یکی از دلایل موفقیت خود را در ماه‌های گذشته تلاش برای واردات واکسن کرونا (خریداری شده در دولت روحانی) می‌دانست و پس از آن هم توانایی خود را روی ساختن مسجد در بیمارستان‌ها متمرکز کرد، هر چند از وظیفه ذاتی وزیر بهداشت در ساخت مسجد در بیمارستان اطلاعاتی در دست نیست، اما او در این زمینه هم حتی موفق نبود و پس از ثبت رکورد در سفر‌های استانی را برگ برنده کارنامه کاری ش می‌داند.

او برای اینکه بتواند در برابر نمایندگان از خود دفاع درستی داشته باشد با بیان اینکه وزیر بهداشت با بیان اینکه "من و همکارانم مدیریت‌مان میدانی است"، از ۷۶ سفر استانی به مناطق مختلف کشور خبر داد و گفت: هدف اصلی ما تقویت شبکه‌های بهداشت و درمان کشور است و قطعاً بهداشت برای ما اهمیت دارد و در همین راستا نیز تاکنون ۸۵۰ طرح پروژه بهداشتی با زیر بنای ۱۰۸ هزار متر مربع به بهره‌برداری رسیده که عمدتاً برای مناطق محروم و کمتر برخوردار بوده است.

او در ادامه این دفاعیات برای اینکه کارت زرد دوم را دریافت نکند با تاکید روی اینکه ان شاءالله تا پایان سال برای تقویت و بازسازی نظام سلامت ۲ هزار پروژه بهداشتی و درمانی با اولویت مناطق کمتر برخوردار تلاش می‌کنیم، علاوه بر امیدآفرینی برای خود برای ماندن در جایگاه وزیر، توپ را در زمین مجلسی‌ها انداخت و گفت: انتظار داریم در بودجه سال آتی نمایندگان به ما کمک کنند تا بتوانیم در زمینه ایجاد این پروژه‌های بهداشتی موفق‌تر عمل کنیم!

آنتی بیوتیک‌های در راه ...

یکی از چالش‌های جدی بهرام عین‌اللهی در ماه‌های اخیر کمبود دارو‌های اساسی مانند انواع آنتی‌بیوتیک‌ها، استامینوفن، شربت سرماخوردگی کودکان بود، هر چند که او با اعلام خبر واردات این دارو‌ها از هند تصورش این بود که از این معضل هم به سلامت عبور کرده است، اما انتشار اخباری مبنی بر تدوام کمبود دارو در داروخانه‌ها نشان می‌دهد که این واردات هم به مثابه قطره‌ای از دریا بود و نتوانست به اندازه کافی پاسخگویی نیاز مردم باشد، زیرا که چند روز پیش یکی از مسئولان وزارت بهداشت اعلام کرد که قرار است به زودی باز هم قرار است دارو وارد کنند!.

طبق گزارش‌های منتشره در ۴۵۴ روزی که عین‌اللهی مسئولیت وزارت بهداشت را برعهده داشت ۲۷۷ تذکر کتبی از او ۲۲۴ سوال از عملکرد وزارت بهداشت در سامانه مجلس درج شده است، یعنی هر دو روز یک سوال و یک تذکر، ۹ فقره استیضاح و سه مورد تحقیق و تفحص ثبت شده است. آیا این آمار نگران کننده نیست؟

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی