تیتر امروز

قانونی که
گزارش دیدار از وضعیت مستمر هوای آلوده تهران

قانونی که "پاک" شد/ منتظر شاخص‌های جدید باشید!

در حالیکه شهردار تهران همچنان اصرار دارد که مسئولیتی در برابر آلودگی هوای تهران ندارد؛ وزیر آموزش پرورش هم از تغییر شاخص آلودگی هوا برای تعطیلی مدارس خبر می‌دهد و وزیر کشور نیز. باید منتظر تصمیم‌های...

واردات ۴۷۰ میلیون دلاری کالا به قزوین

معاون بازرگانی سازمان صمت استان قزوین گفت: با توجه به واردات ۴۷۰ میلیون دلاری استان قزوین در هفت ماهه نخست امسال، این استان ۱.۵ درصد ارزش کل واردات کشور را به خود اختصاص داده است.

کد خبر: ۱۴۱۳۳۷
۱۲:۲۸ - ۱۲ آذر ۱۴۰۱

واردات ۴۷۰ میلیون دلاری کالا به استان قزوین

دیدارنیوز: مجید برزگر با بیان اینکه در هفت ماه ابتدایی امسال ۳۱ میلیارد و ۶۹۸ میلیون دلار کالای وارداتی از طریق مبادی گمرکی وارد کشور شده است، اظهار داشت: با توجه به واردات ۴۷۰ میلیون دلاری استان قزوین در هفت ماهه نخست سال جاری بنابراین استان قزوین ۱.۵ درصد ارزش کل واردات کشور را به خود اختصاص داده است.

وی وزن واردات صورت‌گرفته در کشور طی ۷ ماه اول سال را ۱۹ میلیون و ۷۴۶ هزار تن بیان کرد و گفت: بنابراین از آنجایی که وزن واردات استان قزوین طی این مدت ۹۱ هزار تن بوده، بنابراین استان قزوین ۰.۴۶ درصد وزن واردات کل کشور را در سال جاری داشته که حتی نیم‌درصد هم کمتر است و بنابراین می‌توان گفت که ارزش واردات استان قزوین نسبت به وزن محصولات وارداتی بسیارزیاد است.

برزگر اضافه کرد: بنابراین ارزش واردات استان قزوین نسبت به وزن آن در مقیاس ملی حدود ۳ برابر است و باید تلاش کنیم که نسبت وزن به ارزش واردات استان قزوین را افزایش دهیم.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در ادامه با اشاره به سهم صادرات استان از صادرات غیرنفتی کل کشور گفت: در ۷ ماهه نخست سال جاری ۲۸ میلیارد و ۲۴۷ میلیون دلار صادرات محصولات غیرنفتی از کشور داشتیم که سهم استان قزوین ۱.۳ درصد ارزش کل صادرات کشور در مدت یادشده بوده است.

برزگر افزود: همچنین در همین مدت وزن صادرات غیرنفتی صورت‌گرفته از کشور ۶۱ میلیون و ۲۷۴ هزار تن بوده و با توجه به اینکه در استان قزوین ۵۸۸ هزار تن صادرات داشتیم، بنابراین ۰.۹۶ درصد وزن صادرات کالا از کشور سهم استان قزوین بوده است.

وی ادامه داد: بنابراین نسبت وزن به ارزش صادرات استان قزوین نسبت به واردات آن مناسب‌تر است و البته در این حوزه با دانش‌بنیان شدن محصولات صادراتی می‌توان وضعیت بهتری پیدا کنیم.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی