تیتر امروز

قانونی که
گزارش دیدار از وضعیت مستمر هوای آلوده تهران

قانونی که "پاک" شد/ منتظر شاخص‌های جدید باشید!

در حالیکه شهردار تهران همچنان اصرار دارد که مسئولیتی در برابر آلودگی هوای تهران ندارد؛ وزیر آموزش پرورش هم از تغییر شاخص آلودگی هوا برای تعطیلی مدارس خبر می‌دهد و وزیر کشور نیز. باید منتظر تصمیم‌های...
افزایش قیمت عجیب اینترنت ماهواره‌ای استارلینک

«ایلان ماسک» و کاسبی از مردم جنگ‌زده اوکراین!

افزایش قیمت عجیب اینترنت ماهواره‌ای در اوکراین نشان می‌دهد که ایلان ماسک به کاسبی روی آورده و به مردم جنگ زده این کشور رحم نمی‌کند.

کد خبر: ۱۴۱۲۹۶
۱۰:۰۹ - ۱۱ آذر ۱۴۰۱

کاسبی «ایلان ماسک» از مردم جنگ‌زده اوکراین!

دیدارنیوز: از زمان آغاز جنگ میان روسیه و اوکراین، ایلان ماسک به عنوان موسس تسلا و اسپیس ایکس تصمیم گرفت اینترنت ماهواره‌ای خود را در اختیار مردم جنگ زده اوکراین قرار دهد تا بدین ترتیب کاری برای آن‌ها در جدال با روسیه کرده باشد. هر چه جنگ میان این دو کشور طولانی‌تر شد، ماسک هم به همان نسبت زیر وعده‌های پوشالی خود زد.

افزایش قیمت عجیب اینترنت ماهواره‌ای در اوکراین

گجت‌نیوز نوشت: مدتی پیش ماسک اعلام کرد توان پرداخت هزینه اینترنت ماهواره‌ای به اوکراین را ندارد و از پنتاگون خواست هزینه‌های اینترنت کشور جنگ زده و مردم اوکراین را پرداخت کند. هم‌اکنون باخبر شده‌ایم که موسس اسپیس ایکس قیمت اینترنت را در این منطقه دو برابر کرده؛ اما چرا؟

کاسبی «ایلان ماسک» از مردم جنگ‌زده اوکراین!

بر اساس گزارش‌های موجود قیمت پایانه یا ترمینال‌های استارلینک پیش از این ۳۸۵ دلار بوده، ولی در حال حاضر به ۷۰۰ دلار رسیده و حالا کاربران باید به جای ۶۰ دلار ماهیانه، ۷۵ دلار بپردازند. البته در گزارش‌ها دقیقا نیامده که قیمت‌های اینترنت ماهواره‌ای برای دولت اوکراین افزایش یافته یا خیر، ولی در لهستان افزایش قیمت‌ها اعمال شده است.

به جهت همین گران شدن اینترنت، اوکراینی‌ها ترجیح می‌دهند تجهیزات استارلینک را از کشور اوکراین تحویل بگیرند تا بدین وسیله عوارض و مالیات نپردازند. متاسفانه ایلان ماسک با خبیثانه‌ترین حالت ممکن از شرایط آشفته اوکراین سوءاستفاده کرده و می‌خواهد این کشور نیازمند به اینترنت را تلکه کند. علاوه بر این روسیه تجهیزات اینترنتی اوکراین را با خاک یکسان کرده و این یعنی کاربران این کشور چاره‌ای جز استفاده از استارلینک ندارند.

بنابر گزارش‌های موجود، استارلینک در برخی از مناطق اوکراین، تنها راه برقرار ارتباط است. در دیگر مناطقی که آزاد شده هم اپراتور‌ها مشغول ترمیم و راه‌اندازی مجدد خدمات خود هستند، اما باز هم بی‌نیاز از اینترنت ماهواره‌ای ماسک نشده‌اند.

کاسبی «ایلان ماسک» از مردم جنگ‌زده اوکراین!

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی