تیتر امروز

قانونی که
گزارش دیدار از وضعیت مستمر هوای آلوده تهران

قانونی که "پاک" شد/ منتظر شاخص‌های جدید باشید!

در حالیکه شهردار تهران همچنان اصرار دارد که مسئولیتی در برابر آلودگی هوای تهران ندارد؛ وزیر آموزش پرورش هم از تغییر شاخص آلودگی هوا برای تعطیلی مدارس خبر می‌دهد و وزیر کشور نیز. باید منتظر تصمیم‌های...

عوارض صادرات گوجه فرنگی کشاورزان هرمزگان، فارس و بوشهر حذف شد

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از حذف عوارض صادرات گوجه فرنگی کشاورزان هرمزگان، فارس و بوشهر خبرداد.

کد خبر: ۱۴۱۲۷۹
۱۴:۲۳ - ۱۰ آذر ۱۴۰۱

عوارض صادرات گوجه فرنگی کشاورزان هرمزگان، فارس و بوشهر حذف شد

دیدارنیوز
: احمد مرادی با حضور در نشست کمیسیون کشاورزی مجلس به ریاست دکتر عسکری و با حضور وزیر جهاد کشاروزی گفت: استان هرمزگان بعنوان یکی از قطب‌های کشت گوجه خارج از فصل در کشور محسوب می‌گردد و در کنار تامین بخش اعظمی از نیازمندی کشور، در حوزه صادرات این محصول نیز نقش موثری دارد، لذا موضوعات مطرح شده اخیر در خصوص تعرفه صادراتی گوجه فرنگی، نگرانی فراوانی برای کشاورزان و گلخانه داران هرمزگانی ایجاد نموده است.

وی با انتقاد از حواشی اخیر در خصوص تعیین تکلیف صادرات گوجه فرنگی گفت: در نشست خصوصی با وزیر جهاد کشاورزی گفته ام و باز هم در حضور اعضای کمیسیون کشاورزی تاکید می‌کنم، انتظار و توقع ما بعنوان نماینده مردم این است که دولت مشکلات کشاورزان و سرمایه گذاران حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی را رفع نماید نه اینکه با بلاتکلیفی در سیاست‌های صادراتی، مشکلی بر سایر مشکلات آن‌ها بی افزاید؛ لذا کمترین توقع و خواسته به حق کشاورزان هرمزگانی این است که اگر قرار است هر تسهیلاتی برای صادرات گوجه خارج از فصل گرفته شود این تسهیلات مشمول کشاورزان و صادر کنندگان هرمزگانی نیز باشد.

 

در این نشست وزیر جهاد کشاورزی قول مساعد تا محصول گوجه فرنگی استان‌های هرمزگان، فارس و بوشهر با تعرفه صادراتی نیم درصد از مبادی گمرکی مصوب گردد که این امر بلافاصله با ابلاغ بخشنامه مدیرکل صادرات گمرک قطعی شد و کشاورزان هرمزگانی می‌توانند مانند استان‌های فارس و بوشهر محصولات گوجه فرنگی خود را با تعرفه صادراتی نیم درصد صادر کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی