تیتر امروز

حسرت در غرب و غرور در شرق دور
به بهانه صعود ۳ تیم از آسیا و اقیانوسیه به دور حذفی جام جهانی

حسرت در غرب و غرور در شرق دور

از ۶ نماینده آسیا و اقیانوسیه در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، سه تیم کره جنوبی، ژاپن و استرالیا به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند.
زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟
مازوت‌سوزی در استان‌های کشور همچنان ادامه دارد

زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟

انتشار عکسی از مازوت سوزی در شهر اراک و تایید این اتفاق از سوی سیاوش آقاخانی، رئیس شبکه محیط زیست استان مرکزی به دلیل کمبود گاز، این سوال پیش می‌آید که زمستان سرد برای ایران است یا اروپا؟!
دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...

رای شورای حقوق بشر به تشکیل کمیته حقیقت یاب برای ایران

قطعنامه حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی در سازمان ملل رای آورد، همچنین اعضا به تشکیل کمیته حقیقت یاب اتفاقات اخیر رای رای مثبت دادند، نماینده ایران این مصوبات را سیاسی قلمداد و رد کرد.

کد خبر: ۱۴۰۹۳۰
۱۰:۵۴ - ۰۴ آذر ۱۴۰۱

رای شورای حقوق بشر به تشکیل کمیته حقیقت یاب برای ایران

دیدارنیوز: شورای حقوق بشر سازمان ملل روز پنجشنبه در حالی در نشستی ویژه صبح خود وضعیت در ایران را بررسی کرد که به نظر می‌رسد اعتراض‌ها پس از قریب به 70 روز از آغاز آن همچنان با شدت و ضعف ادامه داشته باشد.

انتشار گزارش تحقیقی شبکه «سی ان ان» درباره اذیت و آزار جنسی معترضان بازداشت شده ایرانی به طور خاص مورد توجه شورای حقوق بشر سازمان ملل که جمهوری اسلامی ایران نیز عضو آن است قرار گرفت. همچنین آمارهای متفاوتی از منابع رسمی در مورد تعداد بازداشتی ها و کسانی که جان خود را در این اعتراضات از دست داده‌اند منتشر می شود.

به همین دلیل قطعنامه پیشنهادی آلمان و ایسلند برای تشکیل کمیته حقیقت‌یاب در خصوص اعتراضات ایران و آنچه سرکوب نیرو‌های امنیتی جمهوری اسلامی عنوان شده بود، با ۲۵ رای مثبت، ۱۶ ممتنع و ۶ منفی رای آورد.

پاکستان، ونزوئلا، ارمنستان، چین، کوبا و اریتره ۶ کشوری بودند که به این قطعنامه رای منفی دادند.

پیش از رای‌گیری متمم پیشنهادی چین برای اصلاح متن قطعنامه رای نیاورده بود. چین پیشنهاد کرده بود بخشی از متن قطعنامه که خواستار تشکیل «کمیته حقیقت‌یاب» برای تحقیق در خصوص حوادث ایران شده بود، حذف شود.

وزارت امور خارجه ایران در بیانیه‌ای به صدور قطعنامه ضد جمهوری اسلامی در نشست ویژه شورای حقوق بشر واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده که جمهوری اسلامی ساز و کار جدید را نقض حاکمیت ملی خود می‌داند و آن‌را به رسمیت نمی‌شناسد.

همچنین وزارت خارجه ایران با مخاطب قرار دادن آلمان این قطعنامه را حاصل «اقدام ضد ایرانی تعداد معدودی از کشور‌های غربی» معرفی کرده است.


 
 
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی