تیتر امروز

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...
کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟
گزارش دیدار از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیر بهداشت

کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟

وعده‌های عمل نشده وزیر بهداشت دولت ابراهیم رییسی در پانزدهمین ماه صدارت او سبب شد که او از مجلسی‌ها کارت زرد بگیرد، اخطاری که ممکن است تبدیل به اخراج بهرام عین اللهی شود.

انتقاد معاون رئیسی از توقف زیاد کشتی‌ها در اسکله‌ها

معاون رئیس‌جمهوری با بیان اینکه "توقف بیش از حد کشتی‌ها در کنار اسکله‌ها، هزینه‌های زیادی به دولت وارد می‌کند" گفت: باید در حوزه مدیریت سواحل و بنادر مدیریت واحد و منسجم داشته باشیم.

کد خبر: ۱۴۰۹۲۵
۱۰:۱۵ - ۰۴ آذر ۱۴۰۱

انتقاد معاون رئیسی از توقف زیاد کشتی‌ها در اسکله‌ها

دیدارنیوز: میثم لطیفی با بیان این‌که در حوزه ساحل، فراساحل و پسکرانه مجموعه‌های فعالی در کشور داریم، اظهار کرد: با توجه به مطالعات قبلی و مشاهدات میدانی، باید در حوزه مدیریت سواحل و بنادر مدیریت واحد و منسجم داشته باشیم.

وی با بیان " ارگان‌های مختلفی به دنبال تسهیل تجارت هستند" ادامه داد:، اما گاهی اوقات، موازی‌کاری‌ها شرایط را برای تجار سخت می‌کند، از این رو علیرغم اینکه بخشی از نیاز‌های کشور باید از طریق واردات از بنادر تامین شود، ضرورت دارد جهت‌گیری حوزه بنادر به‌جای واردات محوری بیشتر به سمت صادرات برود.

او با بیان اینکه ظرفیت‌های داخلی کشور رو به توسعه است، افزود: بخش عظیمی از اقتصاد در حوزه صادرات و واردات در حوزه دریایی است و این امکان وجود دارد که ساختار بنادر به این سمت حرکت دهیم.

معاون رئیس‌جمهوری بیان کرد: در راستای افزایش بهره‌وری، باید نیروی انسانی متخصص برای امور ساحل و فراساحل جذب شوند، لذا هرچه به سمت تخصصی شدن و استفاده از نیرو‌های متخصص پیش برویم، منافع آن برای مردم این استان و هم کل کشور خواهد بود.

لطفی گفت: توقف بیش از حد کشتی‌ها روی دریا و کنار اسکله‌ها، هزینه‌های زیادی به دولت وارد می‌کند. برای کاهش میزان توقف کشتی‌ها می‌توان با اصلاح فرآیند‌ها و اتصال سامانه‌های بین ارگان‌های ذی‌ربط مانند گمرک، شیلات، بنادر و وزارت بازرگانی فرآیند خدمت رسانی را تسهیل کرد.

وی درباره رویکرد سازمان امور استخدامی کشور برای تقویت نیرو‌های متخصص در سازمان‌هایی مثل بنادر و دریانوردی افزود: دانشگاه‌هایی در حوزه تربیت نیروی متخصص در رشته‌های مرتبط با دریا و سواحل وجود دارد و در همین راستا و بعد از این سفر، نشستی نیز با وزیر علوم برای تربیت و جذب نیرو‌های متخصص برگزار خواهیم کرد. دانشگاه‌هایی وجود دارد که در حوزه تربیت نیرو که در رشته‌های مربوط به مهندسی در حوزه‌های ساحل و فراساحل فعالیت می‌کنند و ما در تلاشیم بتوانیم از هم‌اکنون پیش‌بینی‌های لازم در سند آمایش آموزش عالی ببینیم و نسبت به تقویت نیرو برای میان مدت اقدام کنیم.

به گفته رییس سازمان امور استخدامی کشور، بایستی برای نیرو‌هایی که اکنون در رشته‌های مرتبط دریا متخصص هستند، ایجاد جذابیت کنیم که از ظرفیت‌شان استفاده شود، در تعامل با بنیاد ملی نخبگان نیز به دنبال جذب چنین نیروی‌هایی هستیم که تا پایان سال، ۱۰۰۰ نفر از نخبگان شناسایی می‌شود که بخشی از این سهمیه برای سازمان بنادر کشور است. اگر کار به دست ما باشد هر هزار نخبه را در دستگاه‌های اجرایی قبول می‌کنیم، اما تنوع رشته داریم و ابتدا باید بدانیم ورودی نخبگان چقدر است تا حرکتی در این مجموعه ایجاد شود.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی