تیتر امروز

سخنان صریح نقویان درباره انتخاب موقت ولی فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم و رژیم پهلوی
تیزرِ قسمت دومِ گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

سخنان صریح نقویان درباره انتخاب موقت ولی فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم و رژیم پهلوی

حجت‌الاسلام ناصر نقویان کارشناس مذهبی، در بخش دوم گفت‌وگوی خود با دیدار به مباحثی چون موقت و مشروط شدن دوره حکمرانی ولی فقیه، معروفترین‌ها، منکرترین‌ها و شرایط امروز ایران در مقایسه به دوره پهلوی...

مراسم افتتاحیه جام‌جهانی قطر برگزار شد؛ رونمایی از کاپ +ویدیو

سرانجام پس از سپری شدن روز‌های طولانی، مراسم افتتاحیه جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر از راه رسید و دقایقی پیش مارسل دسایی، مدافع پیشین تیم ملی فرانسه از کاپ قهرمانی رونمایی کرد.

کد خبر: ۱۴۰۶۹۴
۱۸:۲۴ - ۲۹ آبان ۱۴۰۱

آغاز مراسم افتتاحیه جام‌جهانی قطر؛ دسایی از کاپ رونمایی کرد

دیدارنیوز: مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از دقایقی پیش آغاز شد.

مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در ورزشگاه البیت دوحه، پیش از آغاز بازی دو تیم قطر و اکوادور برگزار شد. حدود ۶۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه البیت آمده‌اند تا مراسم افتتاحیه جام جهانی و بازی قطر و اکوادور را از نزدیک تماشا کنند.

آغاز مراسم افتتاحیه جام‌جهانی قطر؛ دسایی از کاپ رونمایی کرد

مارسل دسایی و رونمایی از کاپ قهرمانی

در ابتدای مراسم، مارسل دسایی، بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال فرانسه از کاپ جام جهانی رونمایی کرد و آن را به تماشاگران حاضر در استادیوم نشان داد.

آغاز مراسم افتتاحیه جام‌جهانی قطر؛ دسایی از کاپ رونمایی کرد

مورگان فریمن، بازیگر سرشناس آمریکایی

در این مراسم، چهره‌های سیاسی مختلفی حضور داشتند. رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، عبدالله دوم پادشاه اردن، بن‌سلمان، ولیعهد عربستان و آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در ابتدای مراسم دیده شدند. در ادامه امیر قطر به همراه اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال وارد استادیوم شدند.

آغاز مراسم افتتاحیه جام‌جهانی قطر؛ دسایی از کاپ رونمایی کرد

همچنین چهره‌های فوتبالی مختلفی در استادیوم حضور پیدا کردند. کاکا، رونالدو لوئیز نازاریو، کافو و پیرلوئیجی، کولینا از افرادی بودند که در مراسم افتتاحیه در استادیوم البیت قطر شرکت کردند.

مراسم با نورپردازی و اجرای موسیقی آغاز شد و در ادامه مورگان فریمن، بازیگر مطرح سینمای جهان به روی صحنه حاضر شد و همراه با یک نوجوان معلول قطری اجرای مراسم را بر عهده گرفت.

آغاز مراسم افتتاحیه جام‌جهانی قطر؛ دسایی از کاپ رونمایی کرد

در حالی که تمام سکو‌های استادیوم به رنگ آبی درآمده بود، اجرای رقص شمشیر سنتی و موسیقی بومی حاشیه خلیج فارس با استقبال از سوی علاقه‌مندان فوتبال حاضر در ورزشگاه همراه شد.

در ادامه مراسم، پرچم تیم‌ها به اهتزاز درآمد و عروسک پیراهن تیم‌های ملی کشور‌های شرکت کننده در مسابقات به شکل نمادین در میدان رژه رفتند.

پخش سرود‌های ادوار مختلف جام جهانی و نمایش عروسک‌های (نمادهای) دوره‌های قبلی جام جهانی بخش دیگری از این مراسم با شکوه بود.

سرانجام «لعیب»، نماد عروسکی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، در ورزشگاه به نمایش درآمد و پس از آن، گروه موسیقی «BTS» از کره‌جنوبی و خواننده قطری حاضر در ورزشگاه، به اجرای قطعات موسیقی پرداختند.

لحظاتی از مراسم افتتاحیه که به مرور نمادها و آهنگ‌های ادوار جام جهانی پرداخته شد

در حاشیه مراسم، امیر قطر پیراهن زرد رنگ را به پدرش داد و او آن پیراهن را به مناسبت افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر امضا کرد.

درپایان این مراسم جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، با سخنرانی تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر رسما افتتاح شد.

مراسم افتتاحیه جام جهانی حدود نیم ساعت به طول انجامید و پس از آن مقدمات لازم جهت برگزاری دیدار افتتاحیه و تقابل تیم‌های قطر و اکوادور صورت گرفت.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی