تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

روش جدید پیشگیری از بارداری برای مردان

روش جدید پیشگیری از بارداری این بار برای مردان و توسط اورولوژیست‌های استرالیایی پیشنهاد شد که شامل یک هیدروژل است که تزریق آن فعالیت اسپرم را مسدود می‌کند.

کد خبر: ۱۴۰۴۴۱
۱۴:۰۶ - ۲۴ آبان ۱۴۰۱

روش جدید پیشگیری از بارداری برای مردان

دیدارنیوز: یک روش جدید پیشگیری از بارداری برای مردان در حال حاضر تحت آزمایش‌های بالینی در ملبورن است. این روش شامل یک هیدروژل است که تزریق آن به طور موقت فعالیت اسپرم را مسدود می‌کند و اگر آزمایش‌ها موفقیت آمیز باشند، روش جدید می‌تواند جایگزینی برای وازکتومی در آینده باشد.

به گفته پژوهشگران، در این مطالعه ۲۵ مرد داوطلب مشارکت داشتند. در این آزمایش هیدروژل به مجرای دفران شرکت کنندگان تزریق شد که لوله‌هایی هستند که اسپرم را حمل می‌کنند. این هیدروژل این کانال‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد تا از رسیدن اسپرم به بیضه‌ها جلوگیری کنند.

پزشکان معتقدند که این تزریق می‌تواند جریان اسپرم را برای حدود دو سال مسدود کند و جایگزینی موقت برای وازکتومی شود که در آن مجرای دفران معمولاً برای همیشه قطع می‌شود. جالب اینجاست که در صورت لزوم و در سال‌های بعدی می‌توان ژل را مجدداً تزریق کرد.

شرکت کنندگان در این مطالعه به مدت سه سال تحت نظارت پزشکان خواهند بود و آزمایش‌هایی را انجام داده و تحت بررسی‌های بهداشتی منظم قرار می‌گیرند. اگر روش جدید موفقیت آمیز باشد، می‌تواند نقطه عطفی در کنترل و پیشگیری از بارداری باشد و به زوج‌ها این امکان را می‌دهد که مسئولیت پیشگیری از بارداری را به طور مساوی تقسیم کنند.

در حال حاضر، تنها دو روش پیشگیری از بارداری برای آقایان در دسترس است که شامل وازکتومی و استفاده از کاندوم می‌شود.

گفتنی است که پژوهش روی یک قرص ضد بارداری مردانه که حاوی هورمون نیست نیز در حال انجام است. به گفته محققان، خانم‌ها گزینه‌های بیشتری برای جلوگیری از بارداری دارند که علاوه بر مصرف قرص‌های ضدبارداری و سایر اقدامات موقت شامل انواعی از پیشگیری‌های طولانی مدت مانند کاشت دستگاه داخل رحمی، ایمپلنت زیر جلدی و تزریق منظم هورمون‌ها می‌شود.

منبع: سیناپرس/ en.newizv

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی