تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

جام جهانی ۲۰۲۲؛ اینفانتینو: تفنگ‌ها زمین گذاشته شود

جانی اینفانتینو، رئیس فیفا در آستانه شروع جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، درخواست کرده در طول یک ماه برگزاری این مسابقات تفنگ‌ها زمین گذاشته شود و آتش بس برقرار باشد.

کد خبر: ۱۴۰۴۳۹
۱۳:۴۴ - ۲۴ آبان ۱۴۰۱

جام جهانی ۲۰۲۲؛ درخواست اینفانتینو برای آتش بس یک ماهه!

دیدارنیوز: رییس فدراسیون جهانی فوتبال «فیفا» با اشاره به جنگ‌های کنونی در جهان، پیشنهاد کرد در طول یک ماه برگزاری جام‌جهانی اسلحه‌ها را زمین گذاشته و عداوتی وجود نداشته باشد.

به نقل از ساپورت بازر آلمان، جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا پیشنهاد آتش بس یک ماهه در طول برگزاری رقابت‌های جام‌جهانی قطر را ارائه داد. اینفانتینو در اجلاس G ۲۰ - نشست مهم‌ترین کشور‌های صنعتی و نوظهور - در بالی پیشنهاد داد که از شروع جام جهانی در روز یک‌شنبه هفته آینده تا فینال این رقابت‌ها تفنگ‌ها زمین گذاشته شود.

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال گفت: ما ساده لوح نیستیم و فکر می‌کنیم که فوتبال می‌تواند مشکلات دنیا را حل کند. با این حال، جام جهانی می‌تواند بهانه‌ای برای یک حرکت مثبت در دنیا باشد.

وی خطاب به شرکت کنندگان دراجلاس G ۲۰ و در حضور افرادی، چون جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده، اولاف شولز صدراعظم آلمان و همچنین سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت: شما رهبران جهان هستید و این فرصت را دارید که تاریخ را تغییر دهید. خواهش من از همه شما این است که برای جام جهانی آتش بس موقت یک ماهه در نظر گرفته شود.

اینفانتینو در ضیافت ناهاری که توسط کشور‌های گروه ۲۰ به میزبانی اندونزی برگزار شد نیز شرکت کرد. رئیس فیفا همچنین یادآور شد که روسیه میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ بود و اوکراین برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ نامزد شده است. او گفت: فوتبال جهان را متحد می‌کند. به طور کلی، جام جهانی را پنج میلیارد بیننده از طریق تلویزیون دنبال خواهند کرد.

توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک نیز در اجلاس G ۲۰ در جزیره بالی حضور داشت. او هم خواستار یافتن راه‌هایی برای برقراری صلح شد.

در تاریخ بازی‌های المپیک نیز سنت "آتش بس المپیک" از دوران باستان یونان وجود دارد. این بدان معناست که هیچ جنگی نباید در طول بازی‌های المپیک انجام شود. با این حال "آتش بس المپیک" بار‌ها نقض شده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی