تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: مسئولان می خواهند با حرف هایشان جامعه را بترسانند!/ رسالتی که درست انجام شد+ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش دوم

دکتر منتظر قائم: مسئولان می خواهند با حرف هایشان جامعه را بترسانند!/ رسالتی که درست انجام شد+ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...

لهستان دارایی‌های غول انرژی روسیه را مصادره می‌کند

رسانه‌های لهستان روز دوشنبه گزارش دادند که ورشو قرار است دارایی‌های غول انرژی روسیه یعنی شرکت گازپروم را مصادره کند. در ماه مه، دولت لهستان قرارداد گاز طبیعی روسیه را پیش از پایان تاریخ انقضای آن در سال ۲۰۲۲ فسخ کرد.

کد خبر: ۱۴۰۴۲۵
۱۱:۳۵ - ۲۴ آبان ۱۴۰۱

لهستان دارایی‌های روسیه را مصادره می‌کند

دیدارنیوز: رسانه‌های لهستان گزارش دادند که ورشو قرار است دارایی‌های غول انرژی روسیه یعنی شرکت گازپروم را مصادره کند.

به نقل از راشاتودی، این اقدام ۴۸ درصد از سهام این شرکت در یوروپولگاز EuroPolGaz که مالک بخش لهستانی خط لوله یامال-اروپا است، هدف قرار خواهد داد. این خط لوله پیش از این گاز روسیه را به اتحادیه اروپا می‌رساند.

بنا بر گزارش‌ها، تصمیم به توقیف سهام گازپروم توسط والدمار بودا، وزیر توسعه و فناوری لهستان به درخواست سرویس امنیت داخلی این کشور گرفته شده است. این وزارتخانه گفت که هدف از آن "تضمین امنیت زیرساخت‌های حیاتی (لهستان) است. "

مقامات لهستانی تأکید کردند که این دستور باید فوراً اجرا شود و یک سازوکار اداری در رابطه با این نهاد روسی برای اطمینان از ادامه کارکرد یوروپل‌گاز ایجاد شود. یوروپل‌گاز سرمایه گذاری مشترک بین شرکت گازپروم و شرکت PGNiG لهستان است.

این شرکت بزرگ انرژی لهستانی همچنین ۴۸ درصد از سهام یوروپل‌گاز و شرکت Gas-Trading SA چهار درصد باقی مانده را در اختیار دارد.

خط لوله گاز یامال-اروپا از روسیه، بلاروس، لهستان و آلمان می‌گذرد و تقریباً نیمی از محموله‌های گاز شرکت گازپروم را به غرب منتقل می‌کرد.

تحریم‌های لهستان علیه تولیدکننده گاز روسیه، از ماه آوریل این شرکت را از وضعیت سهامدار خود در یوروپل‌گاز محروم کرده است و حق رای و توانایی بازگرداندن سود سهام را مسدود کرده است.

در ماه مه، دولت لهستان قرارداد گاز طبیعی روسیه را پیش از پایان تاریخ انقضای آن در سال ۲۰۲۲ فسخ کرد و گفت که بخش این کشور از خط لوله گاز یامال-اروپا می‌تواند برای تامین گاز از آلمان استفاده شود.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی