تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...
بمب‌گذاری و ماجرا‌های دیگر در پایان رالی استانبول

مقام دوم تیم ایرانی در پایان فصل رالی ترکیه

در مرحله پایانی رالی فصل ۲۰۲۲ ترکیه، تنها تیم ایرانی شرکت‌کننده در این مسابقات به دلیل نقص فنی به خط پایان نرسید، اما مقام دوم فصل را در کلاس R۱-ST به دست آورد.

کد خبر: ۱۴۰۴۱۹
۱۱:۰۸ - ۲۴ آبان ۱۴۰۱

تیم کاسترول ایران رالی ترکیه

دیدارنیوز ـ آرش راهبر: رالی استانبول به عنوان مرحله پایانی مسابقات فصل ۲۰۲۲ رالی ترکیه با اتفاقات وحوادثی در روز دوم همراه بود و تنها تیم ایرانی حاضر در این مسابقه نیز به دلیل بروز نقص فنی در سیستم ترمز نتوانست به خط پایان برسد. در حالی که تیم کاسترول ایران در روز اول رالی استانبول مقام اول کلاس R۱-ST را در اختیار داشتند، در روز دوم بروز چند حادثه باعث شد دو استیج برگزار نشود با این حال تیم ایرانی صابر خسروی و حامد مجد توانستند در استیج پنجم بهترین زمان را ثبت کنند و صدرنشین کلاس خود شوند.

به فاصله نزدیکی بعد از آنکه بمبی در میدان تکسیم استانبول منفجر شد، کیلومتر‌ها دورتر استیج هفتم مسابقه نیز به جریان افتاد و در این دور از رقابت ناگهان سیستم ترمز خودرو فورد فیستا R۱ تیم ایرانی دچار نقص فنی شد و صابر خسروی راننده، ترمز خود را از دست داد. با وجود این نقص فنی آزاردهنده راننده و کمک‌راننده ایرانی تلاش کردند به هر شکل ممکن به خط پایان برسند حتی با سرعت پایین، اما در حین عبوراز یک پیچ تند، کنترل خودرو از دست رفت و داخل یک چاله کنار رودخانه افتاد و با اینکه آسیب شدید ندیده بود، اما برای بیرون کشیدن آن نیاز به خودرو امداد بود.

تیم کاسترول ایران رالی ترکیه

به این ترتیب نمایندگان ایران در این مسابقه نتوانستند به خط پایان برسند و به دلیل گرفتار شدن برای انتقال خودرو، حتی امکان حضور در مراسم اختتامیه را نیز نیافتند. با این وصف با توجه به امتیازاتی که این تیم در مراحل قبل کسب کرده بود، رتبه دوم کلاس R۱-ST را در جدول پایان فصل به دست آورد.   

جالب است که در این مرحله از رالی ترکیه ۴۱ خودرو توانستند از خط پایان بگذرند و حضور علی تورکان راننده مشهور ترکیه در این رالی برای میزبان جذاب بود که در رده‌بندی کلی مسابقه وهمه کلاس‌ها به مقام اول دست یافت. البته در پی انفجار در مرکز شهر استانبول، برای چند ساعتی اینترنت وشبکه‌های اجتماعی دچار اختلال شدند و این موضوع روی مراسم پایانی و بازتاب رسانه‌ای آن تاثیر منفی گذاشت.  

در عین حال صابر خسروی و حامد مجد در نخستین تجربه خود برای حضور در یک فصل از مسابقات رالی فیستا کاپ و رالی قهرمانی ترکیه، نتیجه آبرومندانه و ارزشمندی کسب کردند که از حیث حضور در مسابقه رسمی و سازماندهی نیرو‌ها می‌تواند برای مسابقات داخلی نیز باارزش تلقی شود. موتور اسپرت ایران به شدت نیازمند چنین تجربه‌هایی برای پرورش نسل جدیدی از راننده‌هاست و دستاورد این رالی، برای کل جامعه اتومبیلرانی ایران به حساب خواهد آمد.  

تیم کاسترول ایران رالی ترکیه

برچسب ها: رالی ترکیه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی