تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

برده‌داری به سبک «ماسک»؛ دورکاری و غذای رایگان ممنوع شد!

ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان رفتار بسیار بدی با کارمندانش در شرکت تازه تصاحب شده توییتر دارد. او غذای رایگان را از آن‌ها گرفته و دورکاری را هم حذف کرده است!

کد خبر: ۱۴۰۴۱۳
۱۰:۰۰ - ۲۴ آبان ۱۴۰۱

برده‌داری به سبک «ماسک»؛ دورکاری و غذای رایگان ممنوع شد!

دیدارنیوز: رئیس جدید توییتر، ایلان ماسک در ابتدا دورکاری را از کارمندانش گرفت و حالا هم می‌خواهد ناهار رایگان را از آن‌ها بگیرد!

به نقل از نیویورک تایمز، صاحب جدید توییتر بنیان‌گذار تسلا و اسپیس ایکس تصمیم گرفته برای ذخیره سالانه ۱۳ میلیون دلاری، ناهار رایگان را از برنامه کاری شرکت تازه تصاحب کرده خودش حذف کند.

ایلان ماسک: هزینه ناهار هر نفر در توییتر ۴۰۰ دلار است!

ماسک گفته بود که شرکت برای ناهار هر نفر ۴۰۰ دلار هزینه می‌کند. اکنون نیز در توییتی مدعی شده که در گفتگو با یکی از مدیران ارشد سابق این پلتفرم متوجه شده که «تعداد افرادی که صبحانه را آماده می‌کنند، بیشتر از کسانی است که آن را می‌خورند».

با این حال تریسی هاوکینز که تا همین اواخر معاونت تجارت املاک توییتر را بر عهده داشت ادعا‌های ماسک را «دروغ» می‌داند و می‌گوید که متوسط هزینه صبحانه و ناهار هر کارمند روزانه بین ۲۰ تا ۲۵ دلار است.

وی همچنین ادعای ماسک مبنی بر اینکه طی ۱۲ ماه گذشته تقریباً هیچ کسی برای کار به دفاتر توییتر نیامده است را رد می‌کند و می‌گوید که بین ۲۰ تا ۵۰ درصد کارمندان در دفاتر توییتر حاضر بوده‌اند. این مدیر سابق همچنین معتقد است که برنامه ناهار رایگان باعث بهبود بازدهی کارمندان می‌شود.

اما ماسک فوراً به ادعا‌های هاوکینز پاسخ داده و آن‌ها را کذب خوانده است. مدیر جدید این شبکه اجتماعی همچنین با دسترسی به داده‌های مربوط به کارکنان دفتر مرکزی توییتر در سانفرانسیسکو متوجه شده که به طور متوسط ۱۰ درصد از کارمندان در این دفتر حضور داشته‌اند و اوج آن هم از ۲۵ درصد فراتر نرفته است.

همین هفته گذشته بود که ماسک با ارسال ایمیلی به کارمندان شرکت جدیدش دستور ممنوعیت دورکاری را صادر کرد. علاوه بر این ماسک هزاران فرصت شغلی را هم از این شرکت حذف کرده است. مدیرعامل جدید این کمپانی پس از اخراج حدود ۵۰ درصد کارمندان خودش، خبر از برکناری ۴،۴۰۰ کارمند پیمانی دیگر تا پایان هفته داده است.

منبع: گجت‌نیوز

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی