تیتر امروز

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...
کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟
گزارش دیدار از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیر بهداشت

کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟

وعده‌های عمل نشده وزیر بهداشت دولت ابراهیم رییسی در پانزدهمین ماه صدارت او سبب شد که او از مجلسی‌ها کارت زرد بگیرد، اخطاری که ممکن است تبدیل به اخراج بهرام عین اللهی شود.
در ناآرامی‌های اخیر عمیقا خویشتنداری بخرج داده‌ایم!

امیرعبداللهیان خطاب به گوترش؛ «جمهوری اسلامی» مدافع واقعی حقوق بشر است

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه کشورمان در گفتگو با گوترش، دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که «جمهوری اسلامی» مدافع واقعی حقوق بشر است و در ناآرامی‌های اخیر عمیقا خویشتنداری بخرج داده‌ است.

کد خبر: ۱۴۰۱۶۲
۰۹:۴۰ - ۲۰ آبان ۱۴۰۱

امیرعبداللهیان خطاب به گوترش؛ «جمهوری اسلامی» مدافع واقعی حقوق بشر است

دیدارنیوز: وزیر امور خارجه کشورمان و آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در خصوص برخی تحولات منطقه‌ای و بین المللی از جمله اوکراین، یمن و مذاکره رفع تحریم‌ها گفتگو و تبادل نظر کردند.

امیرعبداللهیان با اشاره به مسیر گفتگوی فنی سازمان انرژی اتمی ایران و آژانس، همکاری طرفین را مناسب خواند.

امیرعبداللهیان همچنین دبیرکل را در جریان تبادل پیام‌های اخیر میان ایران و آمریکا در چارچوب ایفای نقش اتحادیه اروپا در مذاکرات وین قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص بحران یمن ضمن انتقاد از مداخلات امنیتی و رسانه‌ای یک کشور عرب در اغتشاشات اخیر در ایران، به ادامه نقش جمهوری اسلامی ایران جهت کمک به تمدید آتش بس و همکاری با سازمان ملل در این خصوص تاکید نمود و افزود: البته هر گونه تصمیم در مورد تداوم آتش بس و رفع کامل محاصره انسانی یمن توسط رهبران و مردم یمن اتخاذ می‌شود.

امیرعبداللهیان در خصوص اوکراین بار دیگر اتهامات بی اساس در خصوص ارسال پهپاد به روسیه با هدف استفاده در جنگ اوکراین را قویا تکذیب کرد.

امیرعبداللهیان از مواضع و اقدامات غیرسازنده برخی کشور‌ها به شدت انتقاد کرد و افزود: برخلاف منشور ملل متحد، تعداد معدودی از دولت‌های غربی با سوء استفاده از مطالبات مسالمت آمیز در ایران، اقدام به تشویق خشونت و آموزش ساخت سلاح و کوکتل مولتوف در فضای مجازی و رسانه‌ای کردند، که در نتیجه سبب کشتار پلیس و ناامنی در ایران شدند، تا جایی که زمینه را برای اقدام تروریستی داعش مهیا ساختند.

امیرعبداللهیان با انتقاد از رفتار دوگانه برخی دول غربی، تلاش آنان جهت برگزاری نشست ویژه شورای حقوق بشر در مورد ایران را اقدامی مردود دانست و تاکید کرد: نشست شورای حقوق بشر برای دولت‌هایی که مروج خشونت و ترور هستند، باید تشکیل شود و نه در مورد جمهوری اسلامی ایران که مدافع واقعی حقوق بشر است و در اغتشاشات اخیر نیز عمیقا خویشتنداری بخرج داده است. امیرعبداللهیان نسبت به تاثیرات منفی اقدام سیاسی شورای حقوق بشر بر همکاری‌های ایران با غرب هشدار داد.

دبیرکل سازمان سازمان ملل متحد با اشاره به وظایف شورای حقوق بشر، هر گونه مداخله سیاسی شورای حقوق بشر در امور کشور‌ها را مردود خواند.

دبیر کل سازمان ملل متحد نیز در این گفتگوی تلفنی، ضمن تقدیر از نقش سازنده ایران در مبارزه با تروریسم و در کمک به برقرای آتش بس در یمن، خواستار ادامه همکاری‌های ایران با فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن برای تمدید آتش بس موقت در این کشور شد.

آنتونیو گوترش با اشاره به نشست اخیر سفرای کشور‌های حاشیه خلیج فارس و ایران با دبیرکل سازمان ملل، در خصوص ساختار نوین همکاری‌های منطقه‌ای که بتواند موجب تقویت صلح و ثبات در منطقه شود، ابراز امیدواری نمود.

آنتونیو گوترش تاکید ایران بر دیپلماسی را ستود و درباره گفتگوی لغو تحریم ها، احیای توافق را متضمن منافع تمامی طرف‌ها دانست.

دبیرکل سازمان ملل ادامه همکاری‌های ایران با آژانس را گام مثبت تهران ارزیابی کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی