تیتر امروز

دادخواه: مهرگان جشن آزادی است/ دادگری و شادی در اسطوره و تاریخ، الهام‌بخش امروز و همیشه ماست
ششمین برنامه «با فرهنگ» پیرامون دادخواهی و شادی در اسطوره و تاریخ ایران؛

دادخواه: مهرگان جشن آزادی است/ دادگری و شادی در اسطوره و تاریخ، الهام‌بخش امروز و همیشه ماست

در ششمین برنامه‌ی «با فرهنگ»، دکتر محمدعلی دادخواه با شرح اسطوره و فلسفه‌ی جشن‌های ایرانی، جشن مهرگان را جشن پیروزی و آزادی عنوان می‌کند و دادگری، شادی و خرد را بنیان این جشن‌ها می‌داند.
باختیم ولی زانو نزدیم
افاضات اضافه

باختیم ولی زانو نزدیم

در یادداشت‌های روزانه عوام‌الملک که هفته گذشته را مرور کرده، این بار او از راه دور عملکرد کاروان دولت ایران در مقر سازمان ملل در نیویورک را مورد توجه و بررسی قرار داده است.
بیانیه مهم و مشترک سه تشکل صنفی-سیاسی فرهنگیان ایران
به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید (اختصاصی دیدارنیوز)

بیانیه مهم و مشترک سه تشکل صنفی-سیاسی فرهنگیان ایران

انجمن اسلامی معلمان، سازمان معلمان ایران و مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، سه تشکل صنفی و سیاسی ایران، به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳، با نگاهی به اتفاقات ایران (از شهریور ۱۴۰۱ تا به امروز)،...
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرد

دستگاه‌های ذی‌ربط درباره خبرنگاران بازداشتی گزارش می‌دهند

احمد راستینه، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که دستگاه‌های ذی‌ربط درباره خبرنگاران بازداشتی به مجلس گزارش می‌دهند.

کد خبر: ۱۳۸۸۴۶
۱۸:۴۱ - ۲۴ مهر ۱۴۰۱

دستگاه‌های ذی‌ربط درباره خبرنگاران بازداشتی به مجلس گزارش می‌دهند

دیدارنیوز: سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت که در جلسه امروز این کمیسیون مقرر شده تا دستگاه‌های ذیربط گزارشی از وضعیت خبرنگاران بازداشتی را به کمیسیون ارائه دهند.

احمد راستینه، به ارایه توضیحاتی درباره جزئیات جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: در جلسه امروز کلیات طرح اصلاح اساسنامه نهاد کتابخانه‌های کشور در کمیسیون به تصویب رسید و مقرر شد که کارگروهی به منظور بررسی دقیق جزئیات این طرح تشکیل و گزارش آن کارگروه درخصوص مواد این طرح به کمیسیون ارائه شود.

وی اظهار کرد: ارتقای جایگاه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با توجه به نقش و اهمیت کتابخانه در کشور و افزایش سرانه مطالعه به عنوان یکی از بنا‌های مهم ارتقای شاخص‌های فرهنگی کشور، اصلاح موادی از اساسنامه به منظور تامین بخشی از نیاز‌های منابع بودجه‌ای کتابخانه‌ها و همچنین ساز و کار انتخاب اعضای هیئت امنا و ارتقاء و تقویت اعضای هیئت امنای نهاد کتابخانه‌ها از اهدافی است که در کلیات این طرح مورد تاکید قرار گرفته است.

به گفته سخنگوی کمیسیون فرهنگی، این کمیسیون در جلسات آتی خود وارد بررسی جزئیات طرح اطلاع اساسنامه نهاد کتابخانه‌های کشور می‌شوند.

راستینه همچنین در پاسخ به پرسشی درباره پیگیری‌های انجام شده درباره وضعیت خبرنگاران بازداشتی از سوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه امروز قرار شد که دوستان کمیسیون گزارشی از دستگاه‌های ذیربط در این خصوص بگیرند تا صورت نیاز بعد از دریافت گزارش راجع به موضوعاتی در این خصوص اظهار نظر کنند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی